20 квітня 2018, 18:08

У Мінфін представили для обговорення законопроект щодо оподаткування тютюнових виробів

Прес-служба Міністерства фінансів України

Міністерство фінансів України презентувало для публічного обговорення проект закону «Про внесення змін до статті 221 Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування тютюнових виробів».

Так, документом пропонується наблизити законодавство щодо ставок акцизів на тютюнові вироби до відповідного у ЄС.

Читайте також: «Комісія Мінфіну обрала 4 членів наглядової ради Укргазбанку».

У чому суть?

Для наближення законодавства України до законодавства ЄС щодо ставок акцизів на тютюнові вироби та створення рівних умов для всіх представників тютюнової галузі, робочою групою при Мінфіні із запровадження фіскального механізму заборони реалізації сигарет нижче суми податків та собівартості напрацювано відповідний законопроект.

Законопроект передбачає застосування коефіцієнту 1,4 до мінімального акцизного податкового зобов’язання з тютюнових виробів у разі встановлення цін нижчих за 1,65 від такого зобов’язання.

Що це дає?

Запровадження даного механізму зменшить продаж сигарет по занижених цінах, який наразі трапляється в Україні. Також це покращить здорову конкуренцію для всіх гравців на ринку. Окрім того, Україна виконує свої зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, зокрема, щодо запровадження мінімального акцизного навантаження на тютюнові вироби.

Що далі?

Після обговорення законопроект буде внесено на розгляд Кабміну та відповідно до Верховної Ради.

Детальніше із законопроектом можна ознайомитися тут.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати