26 серпня 2015, 14:13

У КСУ відкрито книжкову виставку до Дня Незалежності України

Прес-служба Конституційного суду України

Напередодні 24-ї річниці проголошення  незалежності України у бібліотеці Конституційного Суду відкрито книжкову виставку „Політико-правові основи державотворення в Україні“. З нагоди  визначного державного свята і відповідно до Указу Президента України від 24 червня 2015 року „Про відзначення 24-ї річниці незалежності України“, працівники бібліотеки підготували експозицію, до якої увійшли праці провідних науковців з історії, права, соціології, міжнародних відносин, які досліджували актуальні проблеми становлення і розвитку державності в незалежній Україні, повідомляє прес-служба КСУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про витоки, традиції та історію сучасного державотворення в Україні, її політичний досвід, економічні процеси, соціальні трансформації і етнонаціональну структуру суспільства йдеться у книзі „Державотворчий процес в Україні 1991-2006“, створеній авторським колективом науковців, державних службовців, які зробили свій власний вклад у новітній український державотворчий процес.

Проголошення незалежності України – видатна вікопомна подія в тисячолітній історії держави, якій редакційна рада Асоціації народних депутатів України присвятила двотомний збірник „Здобуття незалежності України 1991. Історія проголошення, документи, свідчення“. Це видання є документально-публіцистичною розповіддю про проголошення незалежності України у серпні 1991 року. До книги включено документальні матеріали, що стосуються процесів 1990-1992 рр. у Верховній Раді України стосовно підготовки, поступу до власної державності – правові акти, стенограми обговорення найважливіших питань і результати голосування та інші, а також статті вчених-істориків та спогади і роздуми народних депутатів України І-го скликання та деяких політиків – безпосередніх учасників тих історичних подій.

Літопис „Ave, Ukraina! Декларація про державний суверенітет України“ присвячений усім народним депутатам України ХІІ (І-го) скликання Верховної Ради України – засновникам незалежної держави Україна, які у 1990 році ухвалили Декларацію про державний суверенітет України, а в 1991 році прийняли Акт проголошення незалежності України. Тритомний монолог-діалог з двоєдиною Україною висвітлює актуальні проблеми становлення Української держави. Автори проекту „Ave, Ukraina!“, народні депутати ХІІ (І-го) скликання Яків Зайко та Володимир Севастьянов. Це кількатомне видання побудоване на документальних матеріалах, насичене свідченнями безпосередніх учасників історичних подій. В книзі розміщено стенограму пленарного засідання Верховної Ради Української РСР ХІІ (І-го) скликання з 28 червня по 16 липня, проекти Декларацій, фундаментальні статті, аналітичні матеріали політичних діячів, науковців.

Всі, хто цікавиться процесом становлення в Україні демократичної, соціальної, правової держави, зможуть ознайомитися із збірником матеріалів доповідей учасників наукової конференції „Держава і право суверенної України: проблеми теорії і практики“ (2011 рік). „Біографія України як незалежної держави офіційно розпочалася з Акта проголошення незалежності  України… Але передумови для цього закладалися всією історією боротьби українського народу за свої права і вольності…“, так починається доповідь академіка НАН України Ю.С.Шемшученка „20 років пошуків і сподівань“, розміщена на перших сторінках збірника. Науковці висвітлюють проблеми становлення і розвитку державності в незалежній Україні, забезпечення державного національного суверенітету і конституційного будівництва.

На широкий читацький загал представлено монографію „Державотворення і правотворення в Україні: досвід, проблеми, перспективи“ за редакцією академіка НАН України Ю.С.Шемшученка. У ній йдеться, зокрема, про проблеми оптимізації державного устрою в Україні, поліпшення діяльності та взаємодії органів законодавчої, виконавчої і судової влади, підвищення соціальної цінності права у регулюванні суспільних відносин, системного розвитку українського законодавства тощо.

З проголошенням незалежності України відбулися кардинальні перетворення в правовій її системі. Тенденції розвитку і напрями вдосконалення економіки держави, аспекти підвищення ефективності правового регулювання, подолання юридичних конфліктів, забезпечення верховенства права та інше висвітлюється у монографії „Державно-правове регулювання в умовах трансформації суспільних відносин“ за редакцією професора Ю.Л.Бошицького. У науковій праці розкриваються проблеми правового впливу на сферу інтелектуальної власності, житлового права, оплати праці тощо, а також досліджуються проблеми стосовно тлумачення понять у Кримінальному кодексі України, кримінального переслідування та організації і діяльності адвокатури.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати