21 січня 2020, 17:08

У КСУ перейшли до закритої частини засідання у справі за конституційним поданням ВС

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сьогодні, 21 січня, Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі усного провадження продовжила розгляд справи за конституційним поданням Верховного Суду щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень законів України "Про судоустрій і статус суддів" від 2 червня 2016 р. №1402-VIII (далі - Закон №1402), "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" від 16 жовтня 2019 р. №193-ІХ (далі - Закон №193), "Про Вищу раду правосуддя" від 21 грудня 2016 р. №1798-VІІІ (далі - Закон №1798).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП оприлюднила позицію щодо конституційного подання Верховного Суду".

Про це повідомляє Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Під час пленарного засідання Суд заслухав пояснення Постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України Ольги Совгирі, Голови Вищої ради правосуддя Андрія Овсієнка, члена Вищої ради правосуддя Олексія Маловацького, а також заключні виступи всіх учасників конституційного провадження.

Велика палата КСУ дослідила матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшла до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України за посиланням.

Нагадаємометою і завданням закону №193 є комплексне врегулювання питань організації діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і Вищої ради правосуддя. Ним вноситься низка суттєвих змін до законів України "Про судоустрій і статус суддів", "Про очищення влади" та "Про Вищу раду правосуддя".

Зокрема, пропонується унормувати діяльність ВККС та ВРП, зокрема запровадити новий порядок формування ВККС, за яким призначення на посади дванадцяти членів ВККС здійснюватиметься ВРП за результатами конкурсу. Вища рада правосуддя утворюватиме конкурсну комісію, до складу якої входитимуть:

  • три особи, обрані Радою суддів України із числа її членів;
  • три особи з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України, до складу Громадської ради міжнародних експертів, утвореної згідно із Законом України "Про Вищий антикорупційний суд".

Читайте також: "Норма про скорочення складу ВС призведе до дестабілізації роботи суду, - Голова ВС".

Також передбачається створення ВРП комісії з питань доброчесності та етики, яка забезпечить дотримання членами ВРП та ВККС високих критеріїв доброчесності та професійної етики.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати