07 листопада 2019, 10:42

У Комітеті з питань правоохоронної діяльності розглядають питання приватних детективів

Комітет з питань правоохоронної діяльності

5 листопада 2019 року у Комітеті з питань правоохоронної діяльності відбулося засідання Робочої групи з опрацювання проектів законів «Про приватну детективну (розшукову) діяльність» (реєстр. №1228) та «Про детективні послуги» (реєстр. №1228-1).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Скасування адвокатської монополії: окремі думки двох суддів КСУ".

У заході взяли участь народні депутати України, а також службові особи структурних підрозділів МВС, представники Нацполіції, представники Мін’юсту, громадських організацій, діяльністю яких є надання детективних послуг та інших юридичних осіб. Відбулося ґрунтовне обговорення положень цих законопроектів та надані зауваження і пропозиції до них учасниками засідання.

За результатами засідання учасниками Робочої групи було прийнято рішення рекомендувати Комітету відправити ці проекти на доопрацювання суб’єктам законодавчої ініціативи, для надання можливості членам Комітету розробити на основі цих проектів доопрацьований єдиний варіант. Адже представлені законопроекти містять доволі різні позиції щодо основних засад регулювання та функціонування інститут приватних детективів. А саме в частині прав і обов‘язків майбутніх суб‘єктів приватної детективної діяльності, заходів державного контролю за діяльністю у сфері детективних послуг, в питаннях підготовки кадрів та кваліфікаційних вимог до них, які здійснюватимуть приватну детективну (розшукову) діяльність тощо.

Як вважає заступник Голови Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності, народний депутат України Григорій Мамка: «Питання приватної детективної діяльності в Україні має бути врегульовано відповідним законом. Це введе даний вид послуг в легальне русло, чим захистить всі сторони правових відносин. Окрім того, це збільшить доходну частину бюджету внаслідок сплати детективами податків від підприємницької діяльності, плати за видачу свідоцтва про право на зайняття приватною детективною діяльністю».

На думку народного депутата, ключовими питання, які мають бути законодавчо зафіксовані, - це ліцензування приватних детективів, обов‘язкова професйна подготовка та навчання детективів. Також слід запровадити статус помічників детективів, за аналогією із ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Тобто, детектив може мати помічників з числа осіб, які мають повну вищу юридичну освіту. Помічники адвоката працюють на підставі трудового договору (контракту). І ключове за думкою Заступника Голови профільного Комітету - обов‘язковим є введення статусу приватних детективів в кримінальний процес та законодавче закріплення за ними відповідних процесуальних повноважень.

Нагадаємо, у ВРУ оголосили відбір кандидатур на посади членів Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати