Популярні матеріали

22 лютого 2018, 16:00

У Києві відбувся круглий стіл ААУ

ААУ

У Києві відбувся круглий стіл ААУ на тему: «Законопроект №7518 – як запорука початку функціонування Тимчасового реєстру та повернення бюджетного відшкодування «старих» періодів».

dbcbc734d987e4c261dc614395d70977

Так, передбачений Податковим кодексом Тимчасовий реєстр заяв про повернення сум бюджетного відшкодування ПДВ, поданих до 01.01.2016 року, й досі не працює (мав був бути сформований до 01.02.2017 року). Таким чином, вже рік компанії України позбавлені можливості повернути «старі» суми бюджетного відшкодування ПДВ.

При цьому 19.01.2018 року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект №7518, який є компромісним варіантом як для бізнесу, так і для органів влади, і є спрямованим на врегулювання вказаного питання.

На заході було зазначено, що законопроект є прикладом конструктивної співпраці бізнесу і органів державної влади, а його метою є забезпечення рівних умов платників податків під час застосування положень Кодексу з питань відшкодування сум податку на додану вартість із Державного бюджету України за заявами, включеними до Тимчасового реєстру. При цьому прийняття та реалізація законопроекту повинно забезпечити достатні умови для виконання конституційно закріплених функцій держави, а також сприяти забезпеченню додержання прав, законних інтересів та рівних умов платників податків під час застосування положень Кодексу з питань відшкодування сум податку на додану вартість із Державного бюджету України за заявами, поданими до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми податку на додану вартість не відшкодовані.

4005f1829ba6a79d83e4ac08132e496d

За словами представника бізнесу Анни Санкіної, не можна допустити, щоб Україна, як країна, що прагне вступити до ЄС, мала борг перед компаніями: «Ми допомагаємо державі наразі вирішити цю ситуацію». Зі свого боку Тетяна Лисовець, адвокат, старший партнер адвокатського об'єднання «Адвокатська компанія «Соколовський і Партнери», вказала, що коли з’явилися норми про тимчасовий порядок, то мало в кого виникало взагалі питання, що хтось чогось не буде розуміти: «Але у нас є проблема в країні, коли пишуть закони під загальні правила, які чомусь душе швидко починають порушуватися і кожен бачить їх по-своєму. Тому вважаю, що наразі це питання є актуальним та правильним, і концептуально не змінить те, що вже написано. При цьому мені здається, що така ситуативна деталізація все-таки допоможе платнику податків боротися із цією проблемою».

На думку Олександра Мініна, адвоката, старшого партнера КМ Партнери, наразі питання знаходиться на роздоріжжі - або це дійсно намір держави його вирішити, або це все-таки чергова спроба піти від рішення проблеми. «Закону необхідно дотримуватися, чого хотілося б очікувати від держорганів. З прагматичної точки зору рішення є компромісним, але питання постає в тому, чи є реальним цей інструмент, чи ні, і що буде далі. Бізнесу потрібен не законопроект як такий, а реальні гроші. Так, є претензії щодо юридичної частини, але чи можемо ми довіряти державі у цьому питанні, враховуючи той факт, що при бажанні проблеми взагалі не могло бути?», - розповів пан Мінін.

ec3582d008a21e85e95f1549f116f098

Помічник-консультант народного депутата Андрія Журжія Віталій Наконечний зазначив, що законопроект №7518 ніяк ситуації не допоможе, оскільки йде гальмування процесу бюджетного відшкодування, яке триває з 2015-го року. «На моє переконання, треба допомогти бізнесу, з іншої сторони – це буде підтвердженням узаконення бездіяльності органів державної влади, зокрема ДФС. Чи допоможе черговий закон вирішити це питання? На мій погляд, ні, оскільки ситуація є просто «замилюванням» очей», - зазначив він.

Наприкінці заходу були висловлені сподівання, що законопроект буде одним із інструментів, доведених до кінця, який допоможе при створенні та функціонуванні Тимчасового реєстру, та щоб були створені необхідні кроки, направлені на стимулювання депутатів виконувати ті чи інші приписи законодавства.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати