24 липня 2015, 15:07

У Києві проходить перше засіданні Підкомітету «Юстиція, свобода та безпека» Комітету асоціації Україна–ЄС

Прес-служба Вищої ради юстиції

23–24 липня 2015 року в м. Києві відбувається перше засідання Підкомітету «Юстиція, свобода та безпека» Комітету асоціації Україна – Європейський Союз, утвореного рішенням Ради асоціації між Україною та ЄС від 15 грудня 2014 року № 2/2015 з метою огляду прогресу співробітництва між Україною та Європейським Союзом і розробки дорожньої карти подальших дій для реалізації Угоди про асоціацію, повідомляє прес-служба Вищої ради юстиції.  


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Від української сторони до участі в обговоренні цих питань були запрошені керівник Головного департаменту правової політики Адміністрації Президента України Костянтин Красовський, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков та інші представники органів державної влади. Від Вищої ради юстиції у засіданні взяли участь заступник Голови ВРЮ Олексій Муравйов та начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату ВРЮ Владислав Гуртенко.

У перший день засідання було обговорено стан здійснення реформування судової системи України та поточні питання діяльності органів судової влади після набуття чинності Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд».

Зокрема, О.Муравйов поінформував представників Європейської комісії про реалізацію законодавчих змін, внесених до Закону України «Про Вищу раду юстиції» Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд», а саме, про запровадження нового формату функціонування Вищої ради юстиції, оновлення процедури добору кандидатів на посади членів ВРЮ, встановлених Законом обмежень щодо членства у Раді, скорочення терміну перебування на посаді члена Вищої ради юстиції та ін.

Заступник Голови ВРЮ підкреслив, що більшість законодавчих новел, передбачених Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд», були спрямовані на виконання рекомендацій інститутів Ради Європи щодо приведення національного законодавства у відповідність до європейських стандартів. О.Муравйов також звернув увагу учасників зустрічі, що значна частина рекомендацій європейських експертів, – зокрема стосовно зміни принципу формування складу Вищої ради юстиції, відповідно до якого більшість у Раді має належати суддям, обраним самими суддями, розширення повноважень Вищої ради юстиції, а  також щодо зняття суддівського імунітету та удосконалення дисциплінарних  процедур й ін., – наразі мають бути вирішені в рамках конституційного процесу.

О.Муравйов ознайомив учасників засідання з першими результатами роботи новосформованого складу Вищої ради юстиції, першими рішеннями Ради, розповів про запровадження найближчим часом автоматизованої системи розподілу між членами Вищої ради юстиції скарг на дії суддів, що дасть можливість Вищій раді юстиції розпочати процес розгляду цієї категорії справ.  Нагадаємо, що процедура автоматизованого розподілу скарг передбачена змінами, внесеними до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» відповідно до Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд».

Обговорюючи проблеми незалежності судової гілки влади та подолання такого негативного явища, як корупція в суддівському корпусі, учасники засідання дійшли висновку, що важливу роль в процесі боротьби з корупцією в суддівських лавах відіграє питання належного бюджетного фінансування та гідної оплати праці суддів та працівників апарату суду, яке потребує вирішення. Експерти Європейської комісії запропонували внести це питання до заключного документа, який має бути підготовлений за результатами проведеного засідання та затверджений на наступному засіданні.    

Насамкінець обговорення питань щодо реформування судової гілки влади в Україні експерти Європейської комісії подякували представникам органів судової влади за відверту дискусію та наголосили на важливості швидкого  ухвалення змін до Конституції України, які стосуються розділу «Правосуддя», із врахуванням висновку Венеціанської комісії.

Підкомітет «Юстиція, свобода та безпека» є допоміжним двостороннім органом Комітету асоціації, утвореним рішенням Ради асоціації між Україною та Європейським Союзом від 15 грудня 2014 року відповідно до статті 466 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати