17 травня 2018, 18:06

У Києві хочуть підвищити відповідальність за знищення історичних пам'яток

Прес-служба Київради

На пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення про звернення до Верховної Ради України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про охорону культурної спадщини.

Про це повідомляє прес-служба Київради.

Так, Київрада закликає парламент врегулювати питання викупу об’єктів культурної спадщини у недобросовісних власників. Наразі чинне законодавство дозволяє примусове повернення або викуп історичних будівель через суди, але тільки у власність держави. Можливість викупу пам’яток у комунальну власність на законодавчому рівні не передбачена.

Читайте також: "У Києві затвердили План дій сталого енергетичного розвитку до 2020 р.".

"У Києві понад 3500 об'єктів культурної спадщини. Проте значна їх частина перебуває у незадовільному стані. Дуже часто недобросовісні власники самі доводять пам'ятки до руйнації, аби потім на цьому місці звести багатоповерхівку. Однак руки у місцевої влади зв’язані, бо немає механізму повернення історичних будівель у власність міста.

Також пропонуємо зменшувати вартість викупу аварійних об’єктів пропорційно розміру шкоди, завданої пам’ятці діями недобросовісного власника. Тобто, якщо історична будівля оцінена, приміром, у 5 млн, а шкоди їй завдано на 2 млн, то такий об’єкт обійдеться місту у 3 млн", - розповів співавтор рішення, заступник міського голови - секретар Київради Володимир Прокопів.

Також розмір стягнень за порушення законодавства про охорону культурної спадщини є мізерним і не стимулює правопорушників у майбутньому дотримуватися вимог закону щодо охорони культурної спадщини. Так, штрафи складають від 1700 до 170 тис. грн на юридичну особу-порушника, від 1700 до 2650 грн - на фізичну особу-порушника. 

"Ми наполягаємо на тому, щоб були збільшені штрафи для недобросовісних власників об’єктів культурної спадщини та була посилена кримінальна відповідальність за їх умисне знищення", - заявив співавтор рішення, депутат Київради Сергій Гусовський

Відповідне звернення підтримали 76 депутатів Київради.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати