12 лютого 2018, 15:14

У 2017 році M&A у країнах Європи з перехідною економікою перевищили позначку у 2000 угод

Китай збільшує інвестиції на 78%

CMS

Китай став найбільшим іноземним інвестором у країни Європи з перехідною економікою у 2017 році, за інформацією, наведеною у Звіті про злиття та поглинання у країнах Європи з перехідною економікою у 2017/2018 рр., опублікованому CMS у співпраці з EMIS. Китай збільшив вартість своїх інвестицій в регіон на 78%, до 7,7 млрд євро, після збільшення на 96% у 2016 році.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


США залишаються найактивнішим інвестором за кількістю угод, з показником 92 транзакції у 2017 році. Такі показники можуть означати майбутні зміни в середовищі інвесторів, в той час як інвестиції внутрішніх інвесторів продовжують домінувати на ринку: російські інвестори уклали 603 угоди загальною вартістю 22,5 млрд євро; польські інвестори уклали 166 угод вартістю 4,3 млрд євро. 

Загалом це був ще один успішний рік для країн Европи з перехідною економікою з точки зору активності у сфері M&A, який закрився з показником у 2113 угод в усьому регіоні - на 6% більшим порівняно із попереднім 2016 роком. Вартість угод сягнула рівня 71,5 млрд євро - невеликий спад, порівняно з 2016 роком, але набагато більша ніж у 2014-2015 рр.

Гелен Родвел, партнер практики корпоративного права в регіоні ЦСЄ, CMS:  «Попри невизначеність у світовій політиці, впевненість у другому півріччі 2017 року зросла. Це призвело до збільшення зацікавленості з боку іноземних інвесторів та активізації потоку угод. Це особливо справедливо по відношенню до Китаю, і демонструє, що регіон відіграватиме важливу роль у ініціативі «Один пояс, один шлях», спрямованій на покращення інфраструктури в країнах, що є ключовими торгівельними партнерами Китаю. Ми вже спостерігаємо енергійний старт M&A активності на початку 2018-го року, і всі ознаки вказують на те, що він буде ще одним результативним роком у сфері M&A.

За інформацією, наведеною у звіті, у 2017 році з`явилася низка зіркових гравців. Незважаючи на напруженість на сході країни, довгоочікувані ознаки відродження з'явилися в Україні, які проявилися збільшенням активності у сфері M&A на 67%, тоді як в Угорщині відбувся найбільший ріст (126%) загальної вартості угод, який досяг 2,7 млрд євро.

Як найбільша країна в регіоні, Росія продемонструвала найвищі показники активності у сфері M&A у 2017 році, а саме 671 угода вартістю 36,7 млрд євро. В Румунії відбувся енергійний ріст M&A активності: обсяг угод збільшився на 13%, а вартість - на 64%. Завдяки стабільному економічному зростанню у Польщі ринок угод показав приріст на 3% обсягу угод до 288.

Радівоє Петрікіч, партнер практики корпоративного права в регіоні ЦСЄ, CMS: «Беручи до уваги економічне зростання, яке випереджає економіку потужних країн світу, сприятливі умови для іноземного інвестування, фінансування з боку ЄС, а також все більш забезпечене населення чисельністю понад 100 млн. осіб, ЦСЄ є привабливим ринком. Кількість угод демонструє, що ЦСЄ залишається основною ціллю для міжнародних інвесторів, як для тих, які бажають напряму працювати на її ринках, так само і для тих, які хочуть використовувати їх для виробництва товарів на експорт».

Найактивнішим в регіоні став сектор нерухомості та будівництва, в якому відбулося 930 угод вартістю 16,9 млрд євро, за яким слідом йде сектор виробництва, і потім - сектор технологій. Польща стала найактивнішим ринком за кількістю нових лістингів на фондовій біржі - загальна вартість ІРО майже досягла 1,8 млрд євро.

Стефан Стоянов, керівник бази даних M&A, EMIS: «Загалом ми оптимістично сприймаємо перспективи ринку M&A у 2018 році. Економічне зростання у ЦСЄ/ПСЄ, в поєднанні з все ще дешевим фінансуванням, роблять регіон привабливим для інвестицій, зокрема враховуючи меншу кількість невідомих станом на початок року, порівняно із 2017 роком. Окрім цього, ми очікуємо, що податкова та регуляторна невизначеність в США змусить американські компанії бути обережнішими з угодами на внутрішньому ринку та натомість уважніше придивитися до Європи. Зрештою, той факт, що минулого року Китай увійшов до числа топ-інвесторів у ЦСЄ/ПСЄ може служити натяком на майбутні події».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати