11 січня 2019, 18:16

Туристичний збір: змінено механізм оподаткування

Вісник ДФСУ

З 01.01.2019 р. змінено механізм оподаткування туристичним збором та з’явилося поняття податкового агента для справляння туристичного збору.

Так, відповідно до нової норми в ПКУ, ними можуть бути:

  • юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, ФОП, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі);
  • квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
  • юридичні особи, які уповноважуються відповідним органом місцевого самоврядування справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідним органом.

Читайте також: "Діє новий порядок електронної реєстрації ФОП".

Як зазначається, розмір ставки збору встановлюється рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади. Ставка встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. 268.5.1 ст. 268 ПКУ, у розмірі:

  • до 0,5% - для внутрішнього туризму;
  • до 5% - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Крім цього, змінено пп. 268.4.1 ст. 268 ПКУ, відповідно до якого базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. 268.5.1 цієї статті.

Також з 2019 р., відповідно до п. 268.1 ст. 268 ПКУ, запроваджено авансову сплату туристичного збору податковим агентам перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі).

За повідомленням Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати