14 травня 2019, 18:34

TAXFORUM-2: лише актуальні питання

Сьогодні, 14 травня 2019 р., відбулася друга секція TAXfORUM на тему: «Податковий контроль та податкові спори», організована Головним управлінням ДФС у м. Києві спільно з інтерактивною платформою податкових знань Taxlink, а також Асоціацією податкових радників. Про те, що було цікавого на першій секції, можна прочитати тут.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Цей діалог - основа руйнування бар’єру, який стільки часу існує між платниками податків і державою. Натомість прозорість і відкритість - це фактори, які ми маємо провадити в нашій державі», - зазначив Данило Гетманцев, експерт Taxlink.

Актуальні питання відшкодування ПДВ висвітлила у свої доповіді Світлана Карпенко, начальник управління координації та моніторингу відшкодування ПДВ. За її словами, найтиповішими порушеннями при декларуванні сум до бюджетного відшкодування ПДВ є:

- незадекларовані дані в обов’язкових таблицях;

- невірне декларування індивідуального податкового номеру контрагента, за рахунок якого сформовано податковий кредит;

- при декларуванні імпортних операцій невірне зазначення І.П.Н. (10000000000 замість власного);

- невірне декларування періоду виникнення від’ємного значення.

Під час другої частини Сусанна Міхонік, начальник управління аудиту окремих об’єктів та категорій платників  ГУ ДФС у м. Києві, розповіла про особливості ліквідації юридичних осіб. «З чого починається ліквідація у податкових органах? З прийняття рішення, чи буде проводитися аудит. Перевірка може відбуватися, а може й ні. Перевірки не буде для юридичних осіб, які більше трьох років не провадять свою діяльність, мають закриті рахунки та не мають ніяких заборгованостей перед бюджетом. Для інших організовується перевірка», - розповілаа вона.

У зв’язку з цим найпоширенішими проблемними питаннями, які виникають при знятті з обліку, є такі:

- суб’єкт господарювання не вчинив необхідних дій (не закрив рахунки, не звільнив працівників, не припинив свою діяльність) і не готовий до проведення перевірки;

- відсутні первинні документи;

- розшук підприємств, яких не існує за їх юридичною адресою;

- наявність оскаржень та судових спорів;

- необхідність проведення додаткових перевірок.

У свою чергу Маргарита Шевченко, начальник відділу перевірок самозайнятих осіб ГУ ДФС в м. Києві, розповіла про особливості ліквідацію ФОПа. Вона звернула увагу на те, що втрата підприємницького статусу не означає автоматичного зняття особи в органах Державної фіскальної служби, адже в реєстрах така особа продовжує рахуватися як платник податків, що отримує доходи від підприємницької діяльності. Тут підприємцю потрібно подати заяву до фінансової установи про закриття рахунків, зняти об’єкт оподаткування з обліку, здійснити всі розрахунки та подати податкову звітність.

Останню практику у сфері безтоварних спорів розкрив Віталій Оджиковський, радник АО «Саєнко Харенко», звернувши увагу на тренд у безтоварних правочинах - безтоварні «нікчеми навпаки».

«Стандартний підхід: платник купує якусь послугу або товар, у зв’язку з чим отримує певний податковий бонус, формує податковий кредит або витрати для цілей податку на прибуток. Потім приходить податкова й каже, що такий товар є безтоварним і знімає суму витрат або суму податкового кредиту. Це стандартний підхід, до якого всі звикли і знають, як з цим боротись», - наголосив пан Оджиковський.

Однак, за його словами, останнім часом з’явилося дуже багато випадків, коли податки нараховують не покупцям товару, а продавцям. «І це випадки, коли продавець навіть не заперечує, що товар був. Він його продав якомусь недобросовісному платникові податків і у зв’язку з цим продавець отримав дохід від такого продажу, задекларував податкові зобов’язання з ПДВ, все оподаткував. Але потім під час перевірки йому кажуть, що він продав товар недобросовісному покупцю і  застосовують до нього той же стандартний підхід про недобросовісність у податкових правовідносинах. Відтак сума доходу вважається безповоротною фінансовою допомогою, яка ще раз включається до складу доходу, який ще раз оподатковується податком на прибуток. Це не те, щоб ноу-хау, але останнім часом така практика стала дуже поширеною», - зазначив радник.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати