20 квітня 2018, 17:24

Судова реформа в Україні: виклики та перспективи розвитку

В столичному Інституті управління і права (м. Київ) Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого проходить Міжнародна наукова конференція «Сучасні виклики та актуальні проблеми судової реформи в Україні». В роботі Конференції приймають участь судді, вчені, професори, адвокати з Австрії, Німеччини, Молдови та України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У своєму виступі Корнелія Вьолк, доктор права, суддя Земельного суду міста Гамбурга, відзначила, що в Німеччині під час ліквідації чи реорганізації судів, судді цих судів можуть переводитися до судів нижчих інстанцій, однак за ними зберігається їх заробітна плата за попереднім місцем роботи.

IMG_2832

Валентин Барба, суддя Вищої Судової Палати Молдови у відставці, адвокат у справах про неспроможність (банкрутство), викладач приватного університету (Молдова), звернув увагу присутніх на схожість судової реформи в Україні та Молдові.

Оксана Щербанюк, завідувач кафедри правосуддя Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор юридичних наук, доцент, розповіла про проблеми конкурсного відбору суддів. Відсутність в Законі України «Про судоустрій і статус суддів» принципів проведення конкурсу відіграє негативну роль. Це проявилося в роботі Громадської ради доброчесності, яка керувалася своїми критеріями оцінки професійної етики та доброчесності, з більшістю висновків якої не погоджувалась Вища кваліфікаційні комісія суддів України.

На питаннях судової реформи в господарському процесі зупинилася у своєму виступі Олена Беляневич, завідувач відділу правового забезпечення ринкової економіки Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф.Г. Бурчака Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор. Доповідач розповіла про новелизації принципів господарського судочинства в Україні.

IMG_2838

Про проблеми реформування законодавства про банкрутство в Україні розповів Борис Поляков, завідувач кафедри загальноправових дисциплін Інституту управління і права (м. Київ) Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор. На думку доповідача, безпідставно запропоноване Проектом Кодексу з процедур банкрутства скасування попередніх умов відкриття процедур банкрутства відносно юридичних осіб у вигляді розміру грошових вимог, строку несплати та зміни порядку визначення безспірності самих вимог призведе до масового банкрутства. Тоді не потрібно буде стягувати заборгованість через наказне або позовне провадження, а можна буде одразу ініціювати справу про банкрутство.

Борис Поляков назвав запропоновані Проектом нові умови відкриття процедури банкрутства чорною схемою щодо неповернення кредитів, несплати податків та неповернення боргів.

IMG_2846

Підсумки Міжнародної конференції показують, що такі заходи дуже актуальні, корисні та мають перспективи їх щорічного проведення в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати