04 липня 2018, 14:13

Судді ВСУ пояснили, чому його ліквідація незаконна

Укрінформ
Судді Верховного суду України вважають незаконним рішення про ліквідацію установи як юридичного органу. 

Про це під час прес-конференції у вівторок заявив в. о. голови ВСУ Василь Гуменюк, повідомляє Укрінформ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


"Відповідно до Конституції України, не можна ліквідовувати Верховний суд України державі, тому що держава прийняла зміну назви Верховного суду України на Верховний Суд", - сказав він.

Гуменюк додав, що ВСУ може бути ліквідований лише у разі внесення відповідних змін до Конституції України.

За словами в. о голови ВСУ, наразі для ліквідації суду не створено розпорядчого органу і немає розпорядчого акту та уповноваженої на це особи.

Гуменюк також розповів, що жоден із 13 суддів ВСУ не написав заяви про звільнення. Він вважає, що, відповідно до чинного законодавства, суддя ВСУ не може бути звільнений, оскільки обирався безстроково. Загалом у ВСУ ще працюють 130 держслужбовців, з яких 15 працівників Патронатної служби, 37 - захищеної категорії і 21 працівник перебуває у відпустці по догляду за дитиною.

Вирішення питання із суддями ВСУ, зазначив Гуменюк, можливе у разі винесення рішення Конституційним судом за поданням, направленим ВСУ ще у 2016 році. Також можливе врегулювання цієї законодавчої колізії депутатами.

В. о. голови ВСУ повідомив, що до Генпрокуратури направили заяву про наявність у діях певних посадових осіб ознак злочину у зв'язку із "незаконними діями" щодо ліквідації суду.

Як повідомлялося, 15 грудня 2017 року запрацював новий Верховний Суд, створений в рамках судової реформи на заміну ВСУ та трьом вищим судам.

21 червня 2018 на сайті Міністерства юстиції України оприлюднено повідомлення про рішення щодо припинення Верховного суду України як юридичної особи в результаті ліквідації. 

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати