20 листопада 2018, 11:52

Суд виніс вирок у зв’язку з недоведеністю вчинення кримінального правопорушення

Судова влада України

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд ухвалив виправдувальний вирок щодо державного виконавця, якого обвинувачували за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду в інтересах третіх осіб з використанням свого службового становища, вчинене повторно).

Про це повідомляє прес-служба суду, зазначає Судова влада України.

Читайте також: "Нерозв'язна суперечка між сусідами коштувала державі 13 тис. євро".

Так, суд дійшов висновку, що "…надані стороною обвинувачення докази є сумнівними, непереконливими, неналежними і недопустимими, а інших беззаперечних доказів, які б без будь-якого сумніву доводили вину обвинуваченого П. за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України, стороною обвинувачення не надано".

Як зазначено, до суду надійшов обвинувальний акт прокурора щодо державного виконавця, якому інкримінували отримання неправомірної вигоди за прискорення виконання судового рішення. За версією обвинувачення посадовець отримав 2 тис. грн двома "траншами" по 1000 грн від представників приватного підприємства, яке виступало стягувачем боргу за ухвалою господарського суду.

У суді визнали, що надані прокурором докази були отримані з порушенням порядку, встановленого Кримінальним процесуальним кодексом. Так, частина доказів зібрані слідчим, яка не мала процесуальних повноважень на це, а за одним з епізодів взагалі не було внесено відомості до Єдиного державного реєстру досудового розслідування. Відтак кримінальне провадження не було розпочато, тому слідчий не мала права збирати докази за цим епізодом.

За таких обставин суд виправдав обвинуваченого на підставі п. 3 ч. 1 ст. 373 Кримінального процесуального кодексу за недоведеністю, що в його діянні є склад кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати