Популярні матеріали

17 березня 2017, 16:32

Стягнення адвокатських витрат: типові помилки адвокатів

"Юридична Газета"

У господарському процесі існує усталена практика щодо відмови у стягненні адвокатських витрат, якщо адвокат жодного разу не з’явився на судове засідання, а переклав цю роботу на плечі свого помічника. Про це заявив суддя господарського суду Київської області, кандидат юридичних наук Павло Горбасенко під час чергового семінару Ради адвокатів Київської області: «Типові помилки адвокатів у господарському процесі».

«У всіх адвокатів є помічники та секретарі, які допомагають  готувати справу до судового розгляду. Досить часто трапляється ситуація, коли всі документи, які подаються до суду, підписані безпосередньо адвокатом, але в судовому засіданні ці документи приносить помічник адвоката. У судовому засіданні також приймає участь помічник адвоката, натомість останній жодного разу не з’являється в засіданні. Тоді постає правильне питання: чому ми повинні відшкодовувати  адвокатські послуги, якщо всю роботу зробив помічник адвоката», - відмічає суддя.

При цьому пан Горбасенко каже, що профільним Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» чітко унормовано, що такі послуги має надавати саме адвокат. «Практика у господарському процесі усталена і, якщо така ситуація трапляється, то судді повністю відмовляють у стягненні адвокатських витрат. Хоча по суті, напевно, що адвокат робив левову частину роботи, направляв помічника, а останній робив виключно технічну роботу. Але така усталена практика», - підкреслює він.

Аби уникнути подібних прикрощів, суддя радить адвокатам хоча б один раз все ж з’явитися на засідання. «Якщо адвокат хоча б один раз з’явиться на судове засідання, це вже буде прояв того, що він здійснював якусь роботу. Якщо ж суддя жодного разу не бачив адвоката, виникає питання, чи робить щось адвокат взагалі, чи за нього робить усе помічник. На моє переконання одного разу буде достатньо, але адвокат повинен з’явитися на процесі», - резюмує суддя.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати