Популярні матеріали

10 листопада 2017, 13:58

Строк дії водійського посвідчення, отриманого вперше, становитиме 2 роки

Прес-служба МВС

Міністерство внутрішніх справ України ініціює зміни до законодавства у сфері безпеки дорожнього руху.

Про це повідомляє міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, зазначає прес-служба МВС.

Так, новації стосуються обмеження швидкості руху у населених пунктах, системи штрафів, посилення відповідальності за керування транспортом у нетверезому стані та впровадження відеофіксації порушень дорожнього руху.

(для перегляду натисніть на зображення)

unnamed_(7)

"Лише за останні два роки у ДТП загинули понад 5,5 тис. осіб, травмовано - понад 57 тис. Для порівняння, за 2016 рік у зоні АТО, де фактично відбуваються справжні бойові дії із застосуванням сучасного озброєння, загинули 763 наших військовослужбовців.

Я хочу, аби усі ми розуміли, що нові правила - це не питання обмеження когось у правах і можливостях, а питання нашої безпеки. У нас на дорогах гине вчетверо більше людей, ніж у зоні АТО", - зазначив Арсен Аваков, додавши, що переважна більшість судових рішень щодо справ з керування транспортними засобами в нетверезому стані залишаються невиконаними.

(для перегляду натисніть на зображення)

unnamed_1_(5)

Обмеження швидкості руху у населених пунктах до 50 км/год є не лише в Європі і США, а й рекомендовано за результатами масштабного дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Також у кілька разів пропонується збільшити розміри штрафів за низку адміністративних правопорушень. За перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 км/год., планується встановити штраф у 3400 грн (зараз - 510 грн); залишення місця ДТП  - штраф у 3400 грн та передбачити можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.

При цьому у 20 разів збільшується розмір штрафу за управління транспортом без права керування - 10 200 грн, за повторне порушення - 40 800 грн. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 400 грн, а за повторне вчинення цього порушення протягом року - 40 800 грн.

(для перегляду натисніть на зображення)

unnamed_3_(1)

Також заплановано запровадження системи автоматичної фото- та відеофіксації порушень ПДР та внесення змін до Порядку видачі посвідчення водія.

"Строк дії водійського посвідчення, отриманого вперше, становитиме два роки. Якщо особа не вчинила 3 або більше адмінправопорушень у сфері безпеки руху, то видаватимуться на 30 років.

Найближчим часом пакет документів буде передано до Верховної Ради України. Сподіваюся на підтримку депутатського корпусу й термінове прийняття відповідних рішень", - зазначив Арсен Аваков.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати