15 квітня 2019, 10:57

Сплата ПДФО з виграшів та призів

Вісник ДФСУ

Доходи у вигляді виграшів та призів включаються до доходу, що оподатковується ПДФО. Податковим агентом у такому випадку є та особа, яка здійснює відповідне нарахування (виплату) платнику податків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "На базі українського вишу вперше в історії створено Центр підтримки технологій та інновацій".

Так, йдеться про випадки нарахування (виплати, надання) на користь платника податку доходу у вигляді виграшів (призів):

  • у лотерею чи в інших розіграшах;
  • у букмекерському парі;
  • у парі тоталізатора;
  • призів та виграшів у грошовій формі, одержаних за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях, у т.ч. у більярдному спорті.

Таким чином податковий агент - оператор лотереї у строки, визначені ПКУ для місячного податкового періоду, перераховує до бюджету загальну суму податку за ставкою 18% із загальної суми виграшів (призів), виплачених за податковий (звітний) місяць гравцям у лотерею. У податковому розрахунку, який подають оператори лотерей, відображається загальна сума нарахованих у звітному періодів виграшів (призів) та відповідно загальна сума утриманого податку. Інформація про суми окремого виграшу та нарахованого на нього ПДФО, дані про переможців у податковому розрахунку оператора не відображаються.

Щодо оподаткування ПДФО інших виграшів та призів (не у лотерею), то це відбуваються у загальному порядку, визначеному для доходів, що остаточно оподатковуються під час їх нарахування, за ставкою 18%.

За інформацією Вісника ДФСУ.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати