17 квітня 2018, 13:48

Список законопроектів, за які можуть проголосувати цього тижня у ВРУ

Юридична Сотня

Юридична Сотня оприлюднила список законопроектів, за які можуть проголосувати цього тижня у Верховній Раді України.

1. Ідентифікація військовослужбовців Національної гвардії України

Законопроект №5701 пропонує запровадити систему персональної ідентифікації військовослужбовців Національної гвардії України (НГУ). Зокрема, передбачається створення єдиної бази індивідуальних номерів військовослужбовців НГУ та безкоштовний доступ до такої бази в мережі Інтернет шляхом надання інформації на запит за конкретним номером. Кожному військовослужбовцю НГУ передбачено довічне присвоєння індивідуального номера. Також встановлюється обов’язок військовослужбовця завжди мати при собі жетон та індивідуальний номер на засобах захисту.

Читайте також: "Рада у першому читанні погодила компенсації на харчування дітей-чорнобильців".

Це дозволить громадянам легко бачити, запам’ятовувати та фіксувати індивідуальний номер військовослужбовця НГУ під час виконання ним завдань із охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, у разі можливих неправомірних дій з його боку, або коли військовослужбовець НГУ не бажає представитися чи пред’явити своє службове посвідчення за аналогією ідентифікації поліцейських Нацполіції.

За результатами розгляду в першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу.

2. Ввезення гуманітарної допомоги

У Законі України "Про гуманітарну допомогу" і в Митному кодексі вказано два різні органи, уповноважені визнавати товари гуманітарною допомогою. При цьому орган - Комісія, яка вказана в Митному кодексі, - перестав існувати.

Законопроект №2053а має на меті усунути технічні невідповідності щодо назви органу уповноваженого визнавати товари гуманітарною допомогою, що має наслідком звільнення від оподаткування.

3. Вдосконалення окремих питань виплати ОГД іноземцям

З квітня 2017 р. розмір одноразової грошової допомоги (ОГД) родині в разі загибелі військовослужбовця або ж при отриманні інвалідності було збільшено. Однак, поза нормою закону залишилися сім’ї іноземців, які загинули в АТО, а також іноземці, що стали інвалідами внаслідок участі в АТО. Законопроектом №6689 пропонується урівняти військовослужбовців-іноземців у праві на виплату з військовослужбовцями-громадянами України.

Виплата родині в разі загибелі військовослужбовця-іноземця становитиме 1 321 500 грн (750 прожитк. мін.).

Розміри виплати при встановленні інвалідності військовослужбовцю-іноземцю становитимуть:

  • I група - 704 800 грн (400 прожитк. мін.);
  • II група - 528 600 грн (300 прожитк. мін.);
  • III група - 440 500 грн (250 прожитк. мін.);
  • у разі часткової втрати працездатності - 123 340 грн (70 прожитк. мін.).

Законопроект було прийнято у першому читанні 05.12.2017 р.; наразі очікується розгляд у другому читанні. За результатами розгляду рекомендується прийняти в цілому.

4. Кримінальна відповідальність за злочини проти військовослужбовців

Законопроект №1174 пропонує встановити кримінальну відповідальність за умисне знищення або пошкодження майна, посягання на життя, захоплення у заручники військовослужбовця Держприкордонслужби, ЗСУ, НГУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони (перелік силових відомств вичерпний). Однак ст.ст. 115, 147, 194, 348 Кримінального кодексу України вже передбачають відповідальність за вказані злочини. Впровадження спеціальної відповідальності та встановлення вичерпного переліку силових відомств не є доцільним.

Законопроект було прийнято у першому читанні 16.06.2015 р.; наразі очікується розгляд у другому читанні. За результатами розгляду доцільно відхилити.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати