05 березня 2015, 15:02

Скорочення часу проведення фітосанітарної експертизи збереже аграріям 1 млрд. грн., - Мінагрополітики

Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Ухвалення Урядом добровільного принципу щодо видачі карантинного сертифікату та зменшення терміну видачі фітосанітарного сертифікату зменшує корупцію і спрощує умови ведення бізнесу. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Він нагадав, що згідно з постановою Уряду №42 карантинні сертифікати надаються добровільно, відтак, вимоги надати такі документи з боку контролюючих органів є незаконними. «Логіка дуже проста. Якщо господарюючий суб’єкт відчуває ризики, він може добровільно отримати карантинний сертифікат. На нормативно-правовому рівні проблема знята», — сказав заступник Міністра.

Він додав, що нові правила дозволяють аграріям заощаджені кошти направляти на розвиток господарств та сільських територій. «За нашими розрахунками, мова йде про 20 гривень економії з кожної тонни зерна. Тобто при експорті на рівні 37–38 млн. тонн цей показник складатиме понад 700 млн. гривень», — повідомив Володимир Лапа.

Від скорочення часу проведення фітосанітарної експертизи з 5 діб до 24 годин аграрії збережуть близько 1 млрд. грн. «Раніше кожна доба простою коштувала 0,5 дол. за тонну зерна, тобто за п’ять днів простою суден і вагонів втрачалося 2,5 дол. на тонні зерна», — заявив Володимир Лапа.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати