19 червня 2018, 17:54

Штраф за ігнорування ременів безпеки в автомобілях хочуть підвищити: законопроект

Центр демократії та верховенства права

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №8492 «Про внесення змін до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо зниження смертності та травматизму на дорогах України шляхом збільшення рівня користування ременями безпеки та мотошоломами)», який пропонує підвищити штраф за ігнорування ременів безпеки в автомобілі до 50 неоподаткованих мінімумів, що становить 850 гривень.

Як зазначають ініціатори законопроекту, сьогодні штраф за ігнорування ременя безпеки в Україні становить лише 51 гривню. Мізерне покарання спонукає водіїв та пасажирів порушувати правила дорожнього руху та нехтувати власною безпекою. Лише 15% українських водіїв користуються ременями безпеки. Це найнижчий показник у Європі, тоді як у Франції та Чехії він наближений до 100% (99 та 97% відповідно). У сусідній Польщі 83% автомобілістів користуються ременями безпеки.

Як вказано у пояснювальній записці до законопроекту, пристебнуті ремені безпеки можуть врятувати до 50% людей, що потрапляють у смертельні автокатастрофи. Щороку на дорогах України гине не менше 3,5 тисяч людей та травмується не менше 35 тисяч. Ремені безпеки могли б врятувати принаймні значну частину тих, хто знаходився в автомобілі під час ДТП.

Міжнародний досвід свідчить, що одним із найефективніших способів спонукати водіїв та пасажирів користуватися ременями безпеки, є посилення відповідальності за ці порушення. Наприклад, у Франції штраф за ігнорування ременя безпеки становить 135 євро, Словенії – 120 євро, Чехії – 77 євро. В Україні, за даними соціологічного дослідження, проведеного центром Ipsos, посилення відповідальності за ігнорування ременів безпеки підтримує 66% населення.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати