Популярні матеріали

13 жовтня 2017, 13:15

Школа Democracy Reporting International (DRI) “Конституція в дії”

12 жовтня 2017 року розпочалася чотириденна Школа Конституція в дії, що організована Democracy Reporting International (DRI) у співпраці з Венеціанською комісією Ради Європи.

Свою діяльність в Україні з 2014 року DRI зосереджує на наданні незалежного публічного аналізу й звітності з питань децентралізації, конституційної та судової реформи. Увага акцентується зокрема на співпраці з молоддю, а також на роботі в регіонах.

IMG_2171

"Ми зібрали кращих учасників з різних регіонів України, щоб протягом чотирьох днів інтенсивних лекцій, воркшопів і дискусій розширити рамки бачення і розуміння конституційної галузі та європейських  конституційних практик", - зазначив Дмитро Філіпенко, національний представник DRI  в Україні.

Разом з цим Сергій Ткаченко, координатор проектів Венеціанської комісії Офісу Ради Європи в Україні, наголосив: "Рада Європи докладає значних зусиль, щоб наблизити Україну до європейських стандартів. Ми раді сьогодні бути партнерами DRI у цьому важливому проекті. Лекторами Школи будуть, зокрема, члени Венеціанської комісії професор Осман Кан та суддя, Голова Конституційного Суду Молдови Александру Тенасе".

Першим свою доповідь почав Микола Гнатовський, провідний конституційний радник DRI, Президент ЄКПТ Ради Європи. Він розповів про особливості роботи юристів конституціоналістів під час політичних змін та перспективи розвитку в цій сфері, зокрема наголосив на необхідності наповнення реальним змістом Розділу ІІ Конституції України, що стосується прав, свобод та обов’язків людини і громадянина.

IMG_2135

Продовжуючи вступну лекцію з теорії та практики конституційного права, старший юридичний радник DRI, к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права в Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, Антон Льовін акцентував увагу на важливих для свідомості майбутніх юристів методологічних підходах, а саме на оцінку подій з точки зору наслідків у майбутньому, а також побудові ланцюжків юридичної значущості.

Про те, що таке Конституція і як вона працює в інтерактивній формі розповів Максим Тімофєєв, к.н., доцент Європейського гуманітарного університету, м. Вільнюс, Литва. На його думку, Конституція відображає владу, а конституціоналізм є певним ідеалом, що виражається в самообмеженні влади. Таким чином, за словами Максима Тімофєєва, Конституція, що відповідає конституціоналізму, обмежує владу заради забезпечення прав людини. Також були підняті питання про те, які елементи мають значення для обмеження влади та що необхідно для того, щоб втілити це у життя.

IMG_2119

Про цінність та верховенство Конституції в розрізі Європейської конституційної спадщини доповідав Осман Кан, член Венеціанської комісії Ради Європи від Туреччини, професор Юридичної школи в Університеті Мармара. Так було поставлене питання про те, що є первинним: Конституція, яка відбивається на наших реаліях, чи реальність, що відображається у Конституції. І на думку доповідача, якщо Конституція не відображає сучасні реалії, то вона не може забезпечити належний захист прав і свобод людини та громадянина. І разом з цим Конституція може втілювати волю народу лише у випадку, коли вона була створена самим народом, тобто ратифікована на референдумі. Таким чином підкреслюється, що основною є саме участь громадськості у державному регулюванні.

IMG_2150

Так, конституційна Школа DRІ ще продовжується до 15 жовтня. За програмою передбачено обговорення досить нового для України інституту конституційної скарги на прикладі європейського досвіду, а також питання про роль і місце конституційної юстиції й ще багато цікавої інформації, яка є необхідною для майбутніх фахівців конституційного права для професіонального зростання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати