16 квітня 2019, 11:30

Що можна покласти до аптечки для закордонної подорожі

Вісник ДФСУ

Не всі лікарські засоби можна переміщувати через кордон без декларування, а деякі зовсім заборонені до перевезення. Незнання закону не звільняє від відповідальності, а тому будьте уважними, коли збираєте аптечку у подорож за кордон.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Який штраф передбачено за несвоєчасно сплачений єдиний податок».

Так, нещодавно на митному посту «Бачівськ» Сумської митниці ДФС було затримано громадянку Молдови, яка намагалась незаконно перевезти медичні препарати, обіг яких обмежено. Серед особистих речей жінки митниками знайдено 35 пігулок лікарського засобу «Грандоксин» (по 50 мг) та 20 пігулок «Альпрозалам» (по 25 мг), які відносяться до психотропних речовин (транквілізатори). Згідно з Постановою КМУ від 06.05.2000 р. №770, зазначені ліки підлягають обов’язковому декларуванню, проте громадянкою вони задекларовані не були. Крім цього, при переміщенні таких препаратів через кордон у наявності мають бути медичні документи про їх призначення.

Таким чином, у діях громадянки вбачаються ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного кодексу України «Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю». За цим фактом було складено протокол про порушення митних правил.

Як зазначається, такі лікарські засоби, як «Андипал», «Фіназепам», «Грандоксин», «Кленозепама», «Фенобарбітал», що часто перевозять громадяни, обмежені до переміщення та підлягають обов’язковому декларуванню - навіть тоді, коли ви перевозите кілька пігулок.

Для того, щоб не перетворитися у підозрюваного в контрабанді наркотичних речовин, необхідно знати кілька простих правил. Лікарські засоби, які включені до списку сильнодіючих та психотропних речовин, підлягають контролю в Україні. Для переміщення їх через митний кордон ліки необхідно обов’язково письмово задекларувати. Крім цього, необхідно мати при собі медичний висновок лікаря щодо необхідності вживання препарату, їх дозування та курс лікування.

Читайте також: «Сплата ПДФО з виграшів та призів».

Якщо ж медичний препарат куплений у аптеці без призначення лікаря та рецепту, то перед тим, як взяти його з собою, ознайомтесь з його складом та звірте зі списком препаратів, для яких встановлені певні митні правила, а саме Постанова КМУ від  06.05.2000 р. №770 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», Постанова КМУ від 23.05.2012 р. №458 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування» та Постанова КМУ від 08.11.2007 р. за №1307 «Про затвердження Порядку перевезення хворими, які прямують транзитом через територію України, наркотичних засобів і психотропних речовин».

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати