08 лютого 2019, 11:17

Рух «за рух» товарів

Аргумент. Позиція. Ідея

Кабінет Міністрів підтримав законопроект «Про режим спільного транзиту». Він передбачає прийняття окремого Закону «Про режим спільного транзиту», яким встановлюються основні засади організації та здійснення спільного режиму транзиту товарів через митну територію України, а також порядок та умови переміщення таких товарів митною територію України у спільному режимі транзиту, здійснення митних формальностей, застосування механізму гарантування сплати митного боргу, застосування спеціальних транзитних спрощень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Коментар

taras-kovalyes8573 Тарас Коваль, старший менеджер KPMG в Україні

«30.01.2019 р. Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону «Про режим спільного транзиту», розроблений на виконання ст. 76, 84 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також Додатку ХV до цієї Угоди, з метою наближення українського митного законодавства до митного законодавства ЄС в частині подальшої участі України у спільній транзитній системі.

Законопроектом передбачається:

  • встановлення основних засад організації та здійснення спільного режиму транзиту товарів через митну територію України, порядку та умов переміщення таких товарів;
  • застосування механізму гарантування сплати митного боргу;
  • введення єдиних вимог до фінансових гарантів (банків, страхових компаній, НФП);
  • можливість використання єдиної митної декларації, єдиної гарантії для переміщення товарів між складами контрагентів;
  • введення комп'ютеризованої транзитної системи (зокрема, автоматизованої системи обміну результатами митного контролю та електронної системи управління фінансовими гарантіями);
  • застосування спеціальних транзитних спрощень.

На думку Міністерства фінансів України, прийняття законопроекту дозволить пришвидшити та здешевити рух товарів, а також зменшити кількість митних формальностей. Зокрема, введення комп'ютеризованої транзитної системи передбачає можливість отримати доступ до митної інформації 35 країн. Як наслідок, українська митниця матиме можливість отримувати попередню інформацію про вантажі ще до моменту перетину ними українського кордону, що дозволить здійснювати аналіз інформації до прибуття товарів на територію України, перешкоджаючи декларуванню товарів не своїм найменуванням, заниженню митної вартості тощо, а також обґрунтовано визначати форми митного контролю на підставі системи аналізу ризиків, не затримуючи вантажі на кордоні митними оглядами та іншими контрольними процедурами.

Запровадження спільного доступу до інформації щодо переміщення товарів полегшить не лише імпорт товарів, але й їх вивезення з території України та ввезення на територію будь-якої з держав-учасниць ЄС.

Отже, на нашу думку, основною перевагою законопроекту (окрім переваг, зазначених вище) є відкриття нових можливостей для розвитку українського бізнесу. Введення режиму спільного транзиту та зменшення митних обмежень в Україні сприятиме розширенню торгових зв'язків України з державами-членами ЄС, а також полегшенню експорту українських товарів та їх доступу на європейські ринки.

Таким чином, наслідками прийняття законопроекту, серед іншого, є підвищення конкурентоспроможності українського бізнесу на зовнішніх ринках шляхом розвитку зовнішньоторговельного потенціалу малого й середнього українського бізнесу, налагодження співпраці та партнерства із закордонним бізнесом, просування українських товарів за кордоном тощо».

Підготовлено у співавторстві з Дариною Кожуховською, консультантом KPMG в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати