20 лютого 2018, 18:16

РСУ закликає про негайне створення Служби судової охорони

Судова влада України

Рада суддів України оприлюднила звернення, у якому засуджує висловлювання посадових осіб у соціальних мережах, і вважає їх тиском на судову гілку влади.

Так, на думку РСУ, такі висловлювання формують у суспільстві зневіру до правосуддя.

Разом з тим, у РСУ поділяють занепокоєність Міністра внутрішніх справ України і небайдужих до долі поліцейських, що ризикують життям заради безпеки громадян. «Зволікання з утворенням Служби судової охорони є однією з причин незаконних дій осіб у судових установах і навколо них та сприяє виникненню конфліктних ситуацій, від яких страждають громадяни – відвідувачі суду, працівники судів та правоохоронці», – наголошують в РСУ.

Читайте також: «МВС спростовує інформацію про зняття охорони підрозділами Нацгвардії з Шевченківського райсуду».

В умовах сьогодення, виконуючи свої професійні обов’язки, як працівники Національної поліції України, Національної гвардії України так і судді, перебувають під шаленим зовнішнім тиском, який в деяких випадках, супроводжується не лише образами, фізичним впливом, а й вибухами гранат та пострілами.

При цьому, твердження в офіційній позиції Міністерства внутрішніх справ України, що саме судовим рішенням схвалено збройний напад на поліцейського під час подій, які сталися 15.02.2018 під Солом’янським районним судом міста Києва, фактично є маніпуляцією суспільною думкою.

Взаємодія судових установ, Національної поліції України та Національної гвардії України має визначальне значення для безпеки відвідувачів судів, учасників судових процедур, суддів, працівників апаратів судів, працівників Національної поліції України та Національної гвардії України.

«Рада суддів України звертається:

  • до Міністерства внутрішніх справ України з вимогою забезпечення дотримання громадського порядку у судових установах;
  • до Державної судової адміністрації України щодо виконання рішення Ради суддів України від 07 грудня 2017 № 78 про негайне створення Служби судової охорони».
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати