11 листопада 2016, 13:16

РСУ рекомендує практикуючим адвокатам не боротися за місця у ГРД

Прес-служба Ради суддів України

Рада суддів України зазначає, що Громадська рада доброчесності створюється з метою встановлення відповідності судді, чи кандидата на посаду судді, критеріям професійної етики та доброчесності під час кваліфікаційного оцінювання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Членами Громадської ради доброчесності можуть бути представники правозахисних громадських об'єднань, науковці-практики, адвокати, журналісти, які є визнаними фахівцями у сфері своєї професійної діяльності, мають високу професійну орієнтацію та відповідають критерію політичної нейтральності та доброчесності.

Разом з тим, участь у Громадській раді доброчесності діючих адвокатів може спричинити ризики виникнення конфлікту інтересів.

Рада суддів України вирішила звернутися до громадських організацій з пропозицією відкликати практикуючих адвокатів від участі у Громадській раді доброчесності. Таке ріщення РСУ прийняла, обговоривши інформацію Голови РСУ Валентини Сімоненко, відповідно до статті 133 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", статей 1, 28, 35 Закону України "Про запобігання корупції", Порядку здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо конфлікту інтересів у діяльності суддів та інших представників судової системи та його врегулювання, затвердженого Рішенням РСУ від 4 лютого 2016 року №2.

РСУ також звертає увагу громадських організацій, які визнані ВККСУ такими, що відповідають вимогам формування ГРД, що обрання представників цих організацій, які є діючими адвокатами, створює корупційні ризики та ризики впливу на суддів при здійсненні останніми повноважень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати