16 серпня 2018, 14:23

Розлучення не позбавляє колишню дружину права користуватися квартирою

Прес-служба Апеляційного суду Хмельницької області

Апеляційний суд Хмельницької області залишив без змін рішення першої інстанції, яким чоловіку відмовили у вимозі виселити та зняти з реєстрації його колишню дружину. В такий спосіб він просив усунути перешкоди у користуванні власною квартирою.

Про це повідомляє прес-служба Апеляційного суду Хмельницької області.

Читайте також: "ВС оприлюднив постанову щодо визнання діяльності терористичною".

Головний аргумент служителів Феміди: ст. 156 Житлового кодексу передбачає збереження права користування житлом для членів сім’ї, які припинили сімейні відносини з його власником, за умови незмінності власника майна.

Так, звернутися до суду чоловіка змусило те, що екс-дружина, нібито, чинить йому перешкоди у користуванні власністю. Як аргумент те, що вона не оплачує комунальні послуги, та ніяких доказів цього суд не побачив.

Натомість, у постанові зазначено, що жінка має таке ж право користуватися квартирою, як і її колишній чоловік. Для виселення потрібні конкретні підстави, прописані в ст. 116 Житлового кодексу. Серед них: систематичне руйнування чи псування жилого приміщення, використання його не за призначенням, неможливість спільного проживання через систематичне порушенням правил співжиття. Однак про такі підставі чоловік у позові не заявляв.

Відтак, на думку суду, право власності чоловіка не порушується.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати