13 лютого 2018, 13:32

Рішення ЄСПЛ: Україна не несе відповідальності за відсутність судів у ОРДЛО

З'явилося одне з перших рішень Європейського суду з прав людини, суть якого полягає в тому, що Україна не несе відповідальність за неможливість здійснення процесів судочинства на тимчасово окупованій території.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


ЄСПЛ відхилив в повному об’ємі скари заявників по справі Tsezar and Others v. Ukraine

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook Іван Ліщина, в цій справі заявники - пенсіонери, що проживали на окупованій території ОРДЛО, - скаржилися на порушення їхнього права на доступ до суду у зв’язку із відсутністю українських судів за їхнім місцем проживання, неможливістю отримати пенсію за місцем проживання та дискримінацією по відношенню до пенсіонерів, що проживають на контрольованій території. 

ЄСПЛ відхилив ці скарги у повному обсязі.

b7cc44d126d644f5734116a390592eb8

"Суд встановив, що Уряд вжив усіх розумних заходів, щоб гарантувати доступ до судової системи мешканцям територій, непідконтрольних Уряду. Суд відхилив скарги заявників на порушення ст. 14 (в поєднанні зі ст. 6 та ст. 1 Протоколу №1), як явно необґрунтовані: заявники, які скаржилися на дискримінацію за місцем проживання, не були в аналогічній ситуації в порівнянні з жителями інших регіонів України, оскільки Уряд не здійснював ефективний контроль у місті їх проживання", - зазначила суддя ЄСПЛ від України Анна Юдківська.

0b3b776b10199997efca8f8fb659d1f8

У свою чергу юрист Маргарита Скоренко наголосила на основних меседжах цього рішення: "Перед звернням до ЄСПЛ вичерпання національних засобів захисту є важливим. Саме через недотримання цього правила скарги заявників за ст. 1 Першого протоколу щодо невиплати пенсій в окупованому Донецьку, відхилені як неприйнятні, оскільки заявники, які проживають на неконтрольованій території та мають змогу виїхати та виїжджають на підконтрольну територію, не зверталися до національних органів".

За її словами, ЄСПЛ підтвердив висновки у іншій виграшній для України справі "Хлєбік проти України", ще раз наголосивши, що уряд України через об’єктивні причини не може забезпечити функціонування судів на окупованій території та вжив всіх можливих заходів для ефективного функціонування судової системи в умовах триваючого конфлікту. У підсумку - відсутність порушення ст. 6 (право на справедливий суд) Конвенції.

Також ЄСПЛ зазначив, що з огляду на тривалий конфлікт Україна позбавлена можливостей забезпечити належне функціонування судів та виплати пенсій на території поза її контролем.

12b8c25f06c0146264f8021a23a9e9a0

Повний текст рішення ЄСПЛ - за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати