15 червня 2015, 18:24

Реформа виконавчої служби має підвищити виконання судових рішень до європейського рівня – С. Шкляр

Прес-служба Міністерства юстиції

Головним завданням України в рамках реформування виконавчої служби є забезпечення підняття частки виконаних судових рішень до показників європейських країн. Про це сьогодні в ході конференції «Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки» зазначив заступник Міністра юстиції Сергій Шкляр, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Наше завдання - не просто ввести інститут приватних виконавців, а вивести рівень виконання судових та інших примусових рішень на той рівень, який мають країни Європи», - зазначив заступник міністра юстиції.

Для цього, за його словами, важливо підняти престиж професії, щоб у цій сфері з′явилися нові професійні кадри.

«Умови праці та рівень заробітної платні не сприяли залученню у сферу примусового виконання рішень спеціалістів», - додав він.

При цьому Сергій Шкляр зауважив: процес створення повноцінної інституції приватних виконавців не буде швидким. Найближчим часом основний обсяг виконання судових рішень виконуватимуть державні спеціалісти, тому, передовсім, необхідно покращити саме їх роботу.

«По-перше, потрібно покращити процедуру  виконавчого провадження. По-друге, треба підняти винагороду державних виконавців для того, щоб у них був стимул працювати. По-третє, треба вирішити питання професійної освіти і переглянути нинішні курси викладання, адаптувавши їх до сьогодення», - наголосив заступник Міністра юстиції.

Він також поінформував присутніх про те, що серед новацій розробленого Закону про виконавче провадження є створення публічного реєстру боржників.

«Цей крок позитивно вплине на кількість виконаних рішень. Адже будь-який боржник після винесення постанови про виконавче провадження автоматично потраплятиме до цього реєстру. Він буде публічним, тому особа, яка потрапить до цього реєстру, робитиме все можливе для того, щоб бути виключеною з нього», - повідомив Сергій Шкляр.

За його словами, реєстром також зможуть користуватися бізнесмени, щоб перевіряти, наскільки благонадійним є контрагент і чи не числиться він в боржниках.

Надалі за участю Мін′юсту буде розроблено законодавство, яке дасть можливість пришвидшити процедуру арешту коштів на рахунках.

«У нас ця процедура займає кілька днів. На заході це процес кількох хвилин. Ми плануємо розробити та подати цей законопроект на розгляд парламенту до грудня цього року», - зазначив він.

Наступним кроком має стати спрощення доступу до реєстрів і створення єдиного реєстру, яким користуватимуться представники всіх органів та установ.

«Розробка цих законопроектів пришвидшить процедуру примусового виконання і зробить її значно ефективнішою», - резюмував Сергій Шкляр.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати