20 травня 2019, 12:34

Реалізація підакцизних товарів у роздріб: як обчислюється акцизний податок

Вісник ДФСУ

Відповідно до пп. 14.1.212 ст. 14 ПКУ, під реалізацією суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів слід розуміти продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у т.ч. на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування.

Читайте також: "Вперше бізнес-спільнота приєдналася до судового процесу як третя сторона".

Так, згідно з пп. 214.1.4 ст. 214 ПКУ, у разі обчислення податку із застосуванням адвалорних ставок базою оподаткування є вартість (з ПДВ та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до пп. 213.1.9 ст. 213 ПКУ.

Згідно з п. 214.4 ст. 214 ПКУ, у разі обчислення податку із застосуванням специфічних ставок з підакцизних товарів (продукції) базою оподаткування є їх величина, визначена в одиницях виміру ваги, об’єму, кількості товару (продукції), об’єму циліндрів двигуна автомобіля або в інших натуральних показниках.

Як зазначається, підпунктом 215.3.10 ст. 215 ПКУ визначено, що для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, реалізованих відповідно до пп. 213.1.9 ст. 213 ПКУ, ставка податку становить 5%. Згідно з пп. 213.1.9 ст. 213 ПКУ, об’єктами оподаткування є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати