12 червня 2018, 11:08

Рада Європи підтримала законопроект про засади адмінтерустрою України

Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомляє, що Рада Європи в цілому підтримує проект закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України» (№ 8051), який є одним із ключових з пакета законопроектів щодо реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Про це йдеться у висновку Ради Європи щодо названого проекту закону, ключові тези якого озвучили на засіданні тематичного круглого столу Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування в м. Болград (Одеська область).

Читайте також: «Надходження до місцевих бюджетів зросли на 16,3 млрд гривень».

За словами першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслава Негоди, новий порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою, який визначається законопроектом, є всього лише порядком, тобто він визначає чіткі процедури, як і хто може це вирішувати, і аж ніяк не змінює існуючу систему адмінтерустрою.

За його словами, прийняття законопроекту дасть можливість запровадити Державний реєстр адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів. Закон «Про географічні назви», який визначає правові основи регулювання відносин та діяльності, пов’язаних із встановленням назв географічних об’єктів, а також унормуванням, обліком, реєстрацією, використанням та збереженням географічних назв. І цим же законом визначено, що порядок найменування та перейменування географічних об’єктів, що складають систему адміністративно-територіального устрою України, визначається окремим законом. Отже, таким законом має стати Закон України «Про засади адміністративно-територіального устрою України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати