15 квітня 2019, 13:39

Рада ЄС схвалила директиву щодо авторського права в Інтернеті

"Європейська правда"

Рада Європейського Союзу затвердила нову директиву про захист авторського права в Інтернеті.

Читайте також: "Авторське право в Інтернеті: затверджені нові правила".

Про це повідомили в прес-службі Ради ЄС, зазначає "Європейська правда".

Так, нові правила забезпечують адекватний захист авторів і виконавців, одночасно відкриваючи нові можливості для доступу та спільного використання захищеного авторським правом контенту в Інтернеті по всьому Євросоюзу. Зокрема, вони зобов'язують такі онлайн-платформи, як YouTube, Facebook і Google News, укладати ліцензійні угоди з правовласниками: музикантами, журналістами, авторами і новинними видавцями, щоб отримати можливість використовувати їхні роботи онлайн.

Директива зобов'язує інтернет-платформи стежити за тим, чи не публікують їх користувачі контент, на який поширюється авторське право. Також вона вводить обов'язкові винятки для використання матеріалів з метою аналізу тексту і даних, онлайн-навчання і збереження і поширення культурної спадщини в Інтернеті.

Як зазначають експерти, через нові правила інтернет-платформи (наприклад, YouTube та Instagram) змушені будуть створювати фільтри, що перешкоджають завантаженню на їх сайти матеріалів, що порушують авторське право. Водночас багато музикантів і митців стверджують, що нові правила забезпечать їм чесну винагороду, інші - що знищать генерований користувачами контент.

Перш ніж директива стане частиною національного законодавства, її мають ратифікувати парламенти держав-членів ЄС.

Нагадаємо, Кіберполіція розпочала спецоперацію для протидії порушенням у сфері авторського права.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати