16 липня 2015, 14:05

Проект програми розвитку фінансового сектору до 2020 р. «занадто оптимістичний» - Комітет ВР

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Комітет з фінансової політики і банківської діяльності заслухав керівників Національного банку України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо проекту Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року, повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Голова Комітету Сергій Рибалка відзначив, що члени Комітету детально вивчили поданий регуляторами фінансового ринку документ. "Вся програма, і, насамперед, розділ "Бачення майбутнього", занадто оптимістичний. Якщо вірити документу, до 2020 року ми отримаємо достатньо кредитних ресурсів для зростання економіки, введемо накопичувальний рівень пенсійної системи та багато іншого. Так, ми повинні ставити амбітні цілі. Але провідні економісти світу відзначають серйозні ризики у світовій економіці і прогнозують можливі кризи в найближчі кілька років", - сказав С.Рибалка. На його думку, програма не враховує ці негативні фактори і не містить орієнтовні прогнозні показники реального сектора економіки.

"Наша спільна ключова мета - зростання рівня життя в Україні. А це можливо тільки за умови прискореного економічного зростання. Основне ж завдання фінансової системи - забезпечити економіку дешевим кредитним ресурсом", - додав С.Рибалка.

Сергій Рибалка також заявив, що в програмі навіть не згадується проблема валютних позичальників, яку все одно влада зобов'язана вирішити, тому від реструктуризації валютних кредитів виграє вся фінансова система.

Відповідаючи на запитання голови Комітету щодо термінів закінчення очищення банківського сектору, голова Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що фактично очищення банків 1-2 груп вже завершено, а проблеми дрібних банків, що залишилися, ніяк не впливатимуть на загальний стан фінансової системи країни. За її словами, завдяки ухваленим парламентом законам про відповідальність власників банків і посилення вимог до банків, надалі можна буде залучати їх до відповідальності за несумлінне банкрутство їхніх фінансових установ.

За словами Голови НБУ В.Гонтаревої, найближчим часом регулятор продовжить жорстку монетарну політику для зниження рівня інфляції до рівня 12-13% в 2016 році. При цьому, за її словами, курс гривні залишиться гнучким з недопущенням торішньої "божевільної волатильності" курсу гривні. Валерія Гонтарева додала, що в разі виконання всіх законів, поданих НБУ та прийнятих парламентом за останні місяці для зміцнення фінансової системи, курс гривні має бути стабільним.

Обмеження валютних операцій, за прогнозами Голови Нацбанку, можуть бути зняті у наступному році при збереженні позитивних тенденцій.

Заслухавши доповідь Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Ігоря Пашко, учасники засідання погодилися з необхідністю якнайшвидшого прийняття цілісного закону про страхування, який завтра має бути розглянутий парламентом.

Члени Комітету взяли до уваги представлений проект Програми і вирішили всі висловлені пропозиції та зауваження народних депутатів узагальнити і офіційно передати розробникам.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати