Популярні матеріали

09 серпня 2018, 16:36

Продовжено строк тимчасового відсторонення судді Шацького районного суду від здійснення правосуддя

Прес-служба ВРП

Вища рада правосуддя продовжила строк тимчасового відсторонення судді Шацького районного суду Волинської області Сушик Н.В. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням її до кримінальної відповідальності.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Читайте також: "Ключові особливості змін, внесених до ЗУ "Про судоустрій і статус суддів" (ІНФОГРАФІКА)".

Доповідач - член Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк - повідомив, що до Вищої ради правосуддя 6 серпня 2018 р. надійшло клопотання Генерального прокурора України Луценка Ю.В. про продовження строку тимчасового відсторонення судді Шацького районного суду Волинської області Сушик Н.В. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням її до кримінальної відповідальності.

У клопотанні зазначено, що 18 листопада 2017 р. детективами Національного антикорупційного бюро України розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №4201703000000479. У межах цього кримінального провадження 26 квітня 2018 р. заступником Генерального прокурора - керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницьким Н.І. складено повідомлення про підозруу вчиненні Сушик Н.В. кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, яке за його дорученням того самого дня оголошено та вручено підозрюваній прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України.

Дії судді Сушик Н.В. кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 КК України як прохання службовою особою, яка займає відповідальне становище, надати неправомірну вигоду у великому розмірі для себе за вчинення в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням службового становища та одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди у великому розмірі для себе за вчинення в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням службового становища.

Як зазначається, рішенням ВРП від 14 червня 2018 р. №1836/0/15-18 суддю тимчасово, до 14 серпня 2018 р., відсторонено від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Постановою Генерального прокурора України від 2 серпня 2018 р. продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №4201703000000479 до 26 жовтня 2018 р.

Читайте також: "ВРП ухвалила внести подання Президентові про переведення 4-х суддів ВГСУ та ВССУ".

Сторона обвинувачення зазначає, що не мала можливості забезпечити досягнення всіх цілей, заради яких було застосовано тимчасове відсторонення судді Сушик Н.В. від здійснення правосуддя, іншими способами протягом дії рішення Вищої ради правосуддя від 14 червня 2018 р. №1836/0/15-18 у зв’язку з наявністю низки об’єктивних причин. Водночас у клопотанні зазначено, що продовжують існувати підстави для тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя, які ВРП у рішенні від 14 червня 2018 р. визнала переконливими.

Вища рада правосуддя, заслухавши доповідача - члена Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка, - представників Генеральної прокуратури України - прокурора першого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ігоря Щура, суддю Наталію Сушик та її представника - адвоката Артура Мартіросяна, вирішила клопотання заступника Генерального прокурора України Луценка Юрія Віталійовича задовольнити; продовжити до 9 жовтня 2018 р. строк тимчасового відсторонення судді Шацького районного суду Волинської області Сушик Наталії Вячеславівни від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням її до кримінальної відповідальності.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати