12 січня 2018, 17:46

Процес укрупнення судів розпочнеться із судів м. Чернівці

Сьогодні, 12 січня 2018 року, у Києві відбулося засідання Ради суддів України.

8c205e82b1bda2a565a6be59b8c63fd8

Так, за словами голови Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка, у 2018 році ДСА буде охоплена вся статистична інформація за 2017 рік - не тільки щодо розглянутих та не розглянутих справ у судах. «Основна увага зосереджується на навантаженні судів, залишку нерозглянутих справ, а також недостатній кількості суддів у судах. На мою думку, питання розгляду справ ми завершимо до кінця січня-лютого цього року та обов’язково врахуємо, яка їх кількість розглядатиметься. Сам процес укрупнення розпочнеться із судів м. Чернівці, а пізніше на базі місцевих загальних судів проходитиме створення нових судів, відбуватиметься переведення суддів та буде оголошено конкурс на вакантні посади у судах», - зазначив пан Холоднюк.

При цьому він зазначив, що оптимізація апеляційних судів в найближчий час не відбуватиметься, оскільки на це потрібно досить багато часу, а всі резонансні справи у судах (у т.ч. стосовно Майдану) будуть вирішені вчасно, не дивлячись на те, що деякі з судів ліквідують. «Також, можливо, через проблему навантаження судів буде розглядатися питання збільшення кількості помічників суддів в окружних судах», - зазначив голова ДСА.

2be13fd4e8c982e5f26f1a82e5bc4032

Окремо Зеновій Холоднюк зупинився на темі працівників апаратів судів, наголосивши, що вони мають бути переведені розпорядженням керівників апаратів нових судів. «При цьому керівники апарату реорганізованих і ліквідованих судів будуть переведені на інші посади в апараті нового суду - якщо вони їх влаштовуватимуть. Якщо ні - на цю посаду проводитиметься конкурс», - розповів він.

Також пан Холоднюк торкнувся теми охорони судів, зазначивши, що на даний момент це питання є вже майже вирішеним. «На сьогоднішній день 99% судів вже знаходяться під охороною Національної гвардії. Лише у 3-х судах поки що є з цим проблема - передусім, через фінансування та недостачу технічних засобів. Проте, на мою думку, у найближчий час усі питання будуть вирішені», - розповів Зеновій Холоднюк.

2a071dbf2dbbed47b6ab8a4e89278c88

При цьому, за його словами, й досі відбувається спеціальна перевірка 3-х кандидатур на посаду керівника Служби судової охорони, висновок щодо перевірки яких повинен був бути наданий ще у грудні 2017 року, а також оновлення сигналізації у судах, де це необхідно.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати