24 грудня 2019, 13:56

Проблематика шахрайства та відповідальність аудиторів є найбільш складною, - звіт

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Дональд Брайдон, колишній голова Лондонської фондової біржі (London Stock Exchange Group), підготував та оприлюднив звіт "Оцінювати, запевняти та інформувати: покращуючи якість та ефективність аудиту" (Assess, assure and inform: improving audit quality and effectiveness).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Великобританії оновлено стандарт аудиту, яким регулюється перевірка активів клієнта".

Про це зазначають у ПАБУ.

 Так, автор документа закликав створити нову професію корпоративного аудиту, контроль над яким буде здійснювати Орган з питань проведення аудиту, звітності та управління (Audit, Reporting and Governance Authority, ARGA).

У звіті Брайдон зазначив, що багато людей, з якими він спілкувався під час написання огляду, згадували професію аудитора, хоча формально такої не існує, оскільки бухгалтери набувають статусу аудитора. У звіті "чітко визначається статус аудитора, його професійні обов’язки. Аудиторів потрібно сприймати як представників окремої професії, а не як складову частину іншої".

Дональд Брайдон зазначив: "Я вважаю, що ARGA повинна виступити посередником у становленні нової професії корпоративного аудиту, створивши необхідний орган, який забезпечить навчання та сертифікацію наявних аудиторів. ARGA стане контролюючим органом".

На думку Брайдона, представляти корпоративний аудит повинні спеціалізовані фахівці: "Я б рекомендував надавати дозвіл аудитору провадити діяльність у певній сфері відповідно до його кваліфікації". Він порівняв таку систему з водійськими правами, які надають змогу особі керувати окресленою кількістю транспортних засобів, яких загалом п’ятнадцять.

Брайдон зауважив, що з усіх питань, висвітлених у звіті, проблематика шахрайства та відповідальність аудиторів є найбільш складною, а невідповідність реальності та очікувань від аудиторів - зрозумілою. Зокрема, він рекомендував ARGA внести зміни до МСА 240 (Великобританія), стандарту аудиту, який стосується шахрайства, аби "чітко визначити зобов’язання аудитора виявляти випадки суттєвого шахрайства усіма доступними способами".

Читайте також: "FRC оновила стандарти етики та аудиту, посиливши незалежність аудиторів".

Брайдон вважає, що програма навчання аудиторів повинна також містити тему шахрайства та рекомендує, аби "програми з форензіку та виявлення шахрайства стали частиною кваліфікаційної програми та безперервного процесу навчання аудиторів, які готують фінансову звітність". Для допомоги аудиторам у виявленні шахрайства Байрон запропонував, аби "ARGA залишила реєстр, у якому описуються випадки корпоративного шахрайства, відкритим, щоб аудитори могли навчатися у реальному часі, спираючись на приклад".

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати