05 червня 2015, 17:01

Призначення двох «суддів Майдану» на посади безстроково цілком законне - ВККСУ

Прес-служба ВККСУ

У Вищій кваліфікаційній комісії суддів України вважають, що судді Ірина Юхно та Олексій Рудюк, відомі через переслідування активістів Євромайдану та Автомайдану, були рекомендовані Верховній Раді для призначення на посади безстроково в межах чинного законодавства. Про це йдеться у повідомленні прес-служби ВККСУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Вирішуючи питання про рекомендування Юхно І.В. для обрання на посаду судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду безстроково та Рудюка Д.О. на посаду судді Вишгородського районного суду Київської області безстроково Вища кваліфікаційна комісія судді України діяла виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, а також у повній відповідності до порядку, що передбачені Законом України «Про судоустрій і статус суддів», - йдеться у повідомленні ВККСУ.

Як нагадують у комісії, статтею 128 Конституції України встановлено, що перше призначення на посаду професійного судді строком на п'ять років здійснюється Президентом України. Всі інші судді, крім суддів Конституційного Суду України, обираються Верховною Радою України безстроково в порядку, встановленому законом.

Надання рекомендації про обрання на посаду судді безстроково згідно зі статтею 91 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в редакції, яка діяла до 28 березня 2015 року, (далі - Закон) було віднесено до повноважень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

На момент розгляду Комісією питання про рекомендування кандидатів Юхно І.В. та Рудюка О.Д. для обрання на посаду судді безстроково діяв порядок обрання на посаду судді безстроково, встановлений приписами статті 74 Закону та Регламентом Верховної Ради України.

Юхно Ірина Валеріївна призначена Указом Президента України від 13 травня 2009 року № 318/2009 на посаду судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду строком на п’ять років.

Відповідно до встановленого порядку, Юхно І.В. 13 вересня 2013 року, тобто не пізніше, ніж за шість місяців до закінчення строку перебування на посаді судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду, звернулася до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з письмовою заявою про рекомендування для обрання на посаду судді безстроково та подала для участі у доборі всі документи, визначені приписами частини четвертої статті 75 Закону.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України 16 вересня 2013 року повідомила про підготовку матеріалів щодо кандидата на посаду судді безстроково на своєму офіційному веб-сайті (http://www.vkksu.gov.ua/ua/practice/obrannya-na-posadu-suddi-bezstrokovo/povidomlennya-pro-pidgotovku-materialiv/ogoloshennya-vid-16-veresnya-2013-roku/) та 18 вересня 2013 року опублікувала відповідне оголошення в газеті «Голос України» (№173(5673).

За правилами частини другої статті 76 Закону Вища кваліфікаційна комісія суддів України зобов’язана була розглянути питання, пов'язані з обранням кандидата на посаду судді безстроково, не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку перебування його на посаді судді.

Згідно із Законом, на засіданні Комісії 11 лютого 2014 року було розглянуто заяву судді Юхно І.В., перевірено відомості про неї як кандидата на посаду судді безстроково, зокрема дотримання нею вимог статті 127 Конституції України, статей 53, 64 Закону, а також показники розгляду справ. На засіданні Комісією було встановлено, що звернення громадян, громадських організацій, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо діяльності кандидата Юхно І.В. на посаді судді до Комісії не надходили.

За результатами розгляду матеріалів стосовно судді Юхно І.В. Комісія 11 лютого 2014 року прийняла рішення № 29/бо-14 про рекомендування її для обрання на посаду судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду безстроково.

Відповідно до приписів частини першої статті 78 Закону, подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та прийняте нею рішення про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково направляється до Верховної Ради України не пізніше, ніж за місяць до закінчення строку перебування такого кандидата на посаді судді.

2 квітня 2014 року подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України № 18-3950/14 про обрання Юхно І.В на посаду судді безстроково разом із копією рішення про її рекомендування направлено до Верховної Ради України.

Рудюк Олексій Дмитрович призначений Указом Президента України від 07 грудня 2009 року № 1016/2009 на посаду судді Вишгородського районного суду Київської області строком на п’ять років.

Відповідно до встановленого порядку, Рудюк О.Д. 3 червня 2014 року, тобто не пізніше, ніж за шість місяців до закінчення строку перебування на посаді судді Вишгородського районного суду Київської області, звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з письмовою заявою про рекомендування для обрання на посаду судді безстроково та подав для участі у доборі на обрання суддею безстроково всі документи, визначені приписами частини четвертої статті 75 Закону.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України 4 серпня 2014 року повідомила про підготовку матеріалів щодо кандидата на посаду судді безстроково на своєму офіційному веб-сайті (http://www.vkksu.gov.ua/ua/practice/obrannya-na-posadu-suddi-bezstrokovo/povidomlennya-pro-pidgotovku-materialiv/ogoloshennya-vid-04-serpnya-2014-roku/) та 2 серпня 2014 року опублікувала відповідне оголошення в газеті «Голос України» (№ 146(5896).

За правилами частини другої статті 76 Закону Вища кваліфікаційна комісія суддів України зобов’язана була розглянути питання, пов'язані з обранням кандидата на посаду судді безстроково, не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку перебування його на посаді судді.

З дотриманням встановленого Законом строку, Комісія на засіданні 29 січня 2015 року розглянула заяву судді Рудюка О.Д., здійснила перевірку відомостей про нього, як кандидата на посаду судді безстроково, перевірила дотримання ним вимог статті 127 Конституції України, статей 53, 64 Закону та розглянула показники розгляду суддею справ протягом часу роботи на посаді судді.

В засіданні було встановлено, що до Комісії надійшло 12 звернень від громадян, підприємств та органів державної влади щодо діяльності кандидата Рудюка О.Д. на посаді судді, з яких 7 звернень Комісією було розглянуто та відмовлено у відкритті дисциплінарного провадження, а 5 звернень перебувало в стані розгляду, що, з урахуванням їх змісту, не перешкоджало розгляду питання про обрання цього кандидата на посаду судді безстроково.

Також Комісією був направлений запит до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції від 13 січня 2015 року №18-269/15 щодо надання інформації про наявність і результати розгляду заяв стосовно суддів місцевих судів загальної юрисдикції, розгляд заяв яких щодо обрання на посаду судді безстроково був призначений на 29 січня 2015 року, в тому числі судді Рудюка О.Д.

За повідомленням Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції від 20 січня 2015 року № 287/0/9-15 заяв з приводу проведення перевірки відповідно до Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» стосовно судді Вишгородського районного суду Київської області Рудюка О.Д. не надходило.

За результатами розгляду матеріалів стосовно судді Рудюка О.Д. 29 січня 2015 року Комісія прийняла рішення № 49/бо-15 про рекомендування його для обрання на посаду судді Вишгородського районного суду Київської області безстроково.

Відповідно до приписів частини першої статті 78 Закону подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та прийняте нею рішення про рекомендування кандидата для обрання на посаду судді безстроково направляється до Верховної Ради України не пізніше, ніж за місяць до закінчення строку перебування такого кандидата на посаді судді.

12 лютого 2015 року подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України № 18-1901/15 про обрання Рудюка О.Д. на посаду судді Вишгородського районного суду Київської області безстроково разом із копією рішення про його рекомендування направлено до Верховної Ради України.

Відповідно до частини другої статті 74 Закону суддя, строк повноважень якого закінчився, за його заявою має бути рекомендований Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для обрання його Верховною Радою України на посаду судді безстроково, якщо відсутні визначені законом обставини, що перешкоджають цьому.

Конституція України і Закон України «Про Регламент Верховної Ради України» (далі - Регламент) не передбачають повноважень Верховної Ради України повертати матеріали щодо обрання на посаду судді безстроково до Комісії для додаткового вивчення.

Відповідно до частини 27 статті 85 Конституції, до повноважень Верховної Ради України належить обрання суддів безстроково.

Частиною четвертою статті 214 Регламенту встановлено, що Комітет розглядає подання про обрання кандидата на посаду судді безстроково та подає Верховній Раді України рішення про рекомендування або відмову у рекомендуванні щодо обрання кандидата на посаду судді безстроково у місячний строк з дня надходження подання Комісії.

Згідно з частинами дев’ятою та десятою статті 214 Регламенту, рішення про обрання кандидата на посаду судді безстроково приймається відкритим поіменним голосуванням більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради і оформляється постановою Верховної Ради. У разі, якщо кандидата на посаду судді безстроково не обрано, Вищою радою юстиції вноситься подання про звільнення такого кандидата з посади судді.

Відповідно до частини дев’ятої статті 18 Закону України «Про комітети Верховної Ради України», подання про обрання суддів та звільнення суддів, обраних безстроково, розглядаються комітетом, до предмету відання якого віднесено це питання, з прийняттям рішення рекомендувати або не рекомендувати обрання кандидата на посаду судді безстроково та з внесенням цього рішення на розгляд Верховної Ради України.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати