23 березня 2017, 17:01

Прийнято закон про примусовий викуп акцій міноритарних акціонерів

Інформаційне управління Верховної Ради України

Сьогодні на пленарному засіданні парламент схвалив проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах» (2302а-д від 28.04.2016).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Однією з основних новел проекту є запровадження механізму обов’язкових продажу та купівлі акцій, які складають менш ніж 5 % акцій товариства.

Як зазначає автор законопроекту народний депутат Вікторія Пташник, в процесі приватизації підприємств після розпаду Радянського Союзу громадяни ледь не примусово набували прав власності на цінні папери різних товариств. При цьому, частка таких осіб складала близько 0,0001 - 0,01 відсотків статутних капіталів товариств. Відповідно, вони не могли і не можуть повноцінно користуватись своїми корпоративними правами. До того ж,  через низьку ліквідність таких мізерних часток, міноритаріям складно реалізувати свої акції за вигідною ціною.

Читайте також: Народні депутати спростили процедуру капіталізації та реорганізації банків

За словами Пташник проект враховує інтереси як міноритарних, так і мажоритарних акціонерів. З одного боку - надає міноритаріям можливість позбутись активу за адекватною ціною, змусивши власника основного пакету акцій до продажу (sell-out). З іншого -  дозволяє мажоритарним акціонерам придбати дрібні частки (squeeze-out) та усуває ризик так званого «корпоративного шантажу», коли міноритарій вимагає викупу акцій за підвищеною ціною, погрожуючи в іншому випадку паралізувати роботу компанії судовими позовами з вимогою здійснення своїх прав.  

 «У національному законодавстві на даний час механізми squeeze-out та sell-out не передбачені, що часто ускладнює роботу компаній та знижує ефективність корпоративного управління», - говорить Вікторія Пташник. 

Документом, зокрема, передбачено:

- удосконалення механізму придбання акцій приватного акціонерного товариства за наслідком придбаного контрольного пакету акцій;

- запровадження механізму придбання акцій публічного акціонерного товариства за наслідком придбаного контрольного та значного контрольного пакету акцій;

- запровадження механізму обов’язкового продажу акцій акціонерами на вимогу акціонера – власника 95 % акцій товариства;

- запровадження механізму обов'язкового придбання власником, який володіє пакетом у розмірі більше ніж 95 % простих акцій товариства, на вимогу акціонерів товариства належних їм акцій.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterLinkedin та YouTube.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати