07 лютого 2019, 15:30

Приватні виконавці змогли домогтися змін у постанові НБУ

Асоціація приватних виконавців України

30.01.2019 р. була офіційно опублікована постанова Правління НБУ №23 від 28 січня 2019 р. "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України".

Про це повідомляє АПВУ.

Читайте також: "15 законо­проектів від бізнесу, важливих для прий­няття на 10 сесії ВР".

У постанові йдеться, зокрема, про зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ №22 від 21 січня 2004 р. У новій редакції зазначеного документу розширюються повноваження помічників приватних виконавців, яким надано право доставляти у банки:

  • платіжні вимоги/інкасові доручення (розпорядження) стягувача, на яких є підпис відповідального виконавця (абз. 4 п. 2.13 глави 2 Інструкції);
  • видані приватним виконавцем документи про арешт коштів боржника (абз. 3 п. 9.1 глави 9);
  • постанови виконавця про зняття арешту з коштів боржника (абз. 1 п. 9.11 глави 9).

"Прийняті вищевказаною постановою Правління НБУ зміни повністю враховують пропозиції АПВУ та створюють більш сприятливі умови для ефективного здійснення приватними виконавцями своєї професійної діяльності - швидкого виконання рішень судів та інших органів.

Сподіваємося, що вказаний позитивний прецедент стане запорукою подальшої плідної співпраці між інститутом приватних виконавців та НБУ. Зокрема, сьогодні Асоціація та професійна спільнота приватних виконавців активно працюють над введенням електронного документообігу між приватними виконавцями та банківськими установами, що у майбутньому має цілком логічно призвести до запровадження системи автоматизованого арешту коштів боржників", - зазначили в АПВУ.

Нагадаємо, ДП "СЕТАМ" переходить до сфери управління АРМА.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати