16 березня 2018, 12:47

Приєднання України до Конвенції про захист дітей мінімізує ризики кримінальних усиновлень

Прес-служба Мін'юсту

Приєднання України до Гаазької конвенції про захист дітей і співробітництво з питань міждержавного усиновлення забезпечить дотримання гарантій під час усиновлення та захистить права дітей після нього.

Про це розповіла директор Департаменту міжнародного права Міністерства юстиції України Тамара Андрієва, зазначає прес-служба Мін'юсту.

За її словами, міждержавне усиновлення за механізмом Конвенції не сприятиме вивезенню дітей з України: "Конвенція не встановлює пріоритету міждержавного усиновлення, а навпаки вказує, що воно може бути здійснено лише у випадку, коли сім'я для дитини не може бути знайдена в державі її походження".

Крім того, ратифікації Конвенції унеможливить використання фінансових схем, які існують сьогодні. Особливо це стосується посередників - перекладачів та довірених осіб, які фактично здійснюють посередницьку, комерційну діяльність, заборонену законом. "Всі особи та посередницькі організації, які беруть участь у процесі усиновлення, нестимуть відповідальність у разі отримання невиправданої фінансової вигоди та порушення законодавства з питань усиновлення. У свою чергу, іноземці зможуть розраховувати на легальну підтримку кваліфікованих фахівців", - розповіла Тамара Андрієва.

Для забезпечення такої підтримки Конвенція передбачає можливість діяльності акредитованих організацій. Серед головних вимог до таких організацій - неприбуткові цілі та обов’язковий нагляд з боку компетентних органів держави стосовно їх складу, діяльності та фінансового стану.

Також приєднання до Конвенції дасть можливість відслідковувати долю дитини після її усиновлення. "Зокрема, ст. 11 передбачає можливість компетентних органів держав звертатися один до одного з обґрунтованими запитами для отримання інформації щодо дитини", - зазначила директор Департаменту міжнародного права.

Таким чином, ухвалення Конвенції сприятиме унормуванню процесів міждержавного усиновлення та мінімізує ризики комерційних і кримінальних усиновлень, корупційні дії в цій сфері.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати