26 квітня 2018, 14:45

При ДБР створено Науково-консультативну Раду

Прес-служба Державного бюро розслідувань

При Державному бюро розслідувань створено Науково-консультативну Раду. Так, Рада долучиться до підготовки комплексних змін до законодавства, пов’язаних з діяльністю ДБР.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Це – один із напрямків роботи Ради, який окреслив Директор Бюро Роман Труба під час її першого засідання.

Читайте також: «ДБР – незалежне! Ми не розраховуємо на підтримку чи лояльність політичних інститутів».

«У Верховній Раді знаходяться законопроекти, які вирішують першочергові завдання для запуску Державного бюро розслідувань. Серед них – проведення конкурсів на посади керівної ланки Бюро та оперативних працівників. Водночас закон про ДБР та інші законодавчі акти, які регламентують роботу Бюро, потребують ретельного шліфування. У цьому я покладаю великі сподівання на роботу Ради. Для того, щоб ми отримали професійний закон, а не результат політичних компромісів, його мають розробляти науковці», – зазначив Роман Труба.

Серед інших напрямів роботи Ради – надання пропозицій щодо нормативно-правових актів Бюро, аналіз міжнародного досвіду роботи правоохоронних органів, експертиза та удосконалення тестових завдань в рамках кваліфікаційного іспиту для кандидатів на посади в Бюро, розробка програм професійної підготовки працівників, проведення роз’яснювальної кампанії щодо діяльності ДБР.

До складу Науково-консультативної Ради увійшли 23 фахівців у галузі права.

Під час обговорення напрямків діяльності Ради доктор юридичних наук Олена Білчак закликала колег визначити план роботи та додала, що «потрібно розробити нормативно-правові акти, порядок взаємодії з іншими державними структурами до того, як Бюро почне працювати».

Народний депутат України Альона Шкрум звернула увагу на посилення інформаційної кампанії навколо ДБР: «На жаль, мало українців розуміють роль ДБР у правоохоронній системі України. Тому наша мета – більше комунікувати і поширювати інформацію про Бюро». Також народний депутат зауважила, що потрібно працювати над змінами до законодавчої бази, зокрема, які пов'язані з реформою державної служби.

Доктор юридичних наук Віктор Литвиненко звернув увагу, що «сьогодні в державі повний вакуум в розслідуванні злочинів, скоєних представниками правоохоронних органів».

Наступну зустріч членів Науково-консультативної ради при Державному бюро розслідувань проведуть після 14 травня. Тоді планується розробити план роботи на рік, обрати голову, заступника та секретаря Науково-консультативної ради.

«Це шанс застосувати свої знання і долучитися до формування сучасного правоохоронного органу, що став національним проектом України», – додав Роман Труба.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати