13 квітня 2018, 17:50

Президент Філіппін погрожує арештом прокурору МКС

The Guardian

Родріго Дутерте заявив, що прокуратура Міжнародного кримінального суду не може проводити розслідування на території Філіппін, оскільки держава вже не є членом МКС і діяльність прокурора Фату Бенсуди є незаконною.

Читайте також: «Приєднання України до Конвенції про захист дітей мінімізує ризики кримінальних усиновлень».

Стверджуючи, що зусиллями міжнародної спільноти його намагаються показати «безжалісним та бездушним порушником прав людини», Дутерте минулого місяця відкликав підпис під Римським статутом, пообіцявши продовжувати боротьбу з наркозлочинністю.

Прокурор МКС Фату Бенсуда у лютому оголосила про початок попереднього дослідження за скаргою філіппінських правозахисників, які звинувачують Дутерте та вищих посадових осіб Філіппін у злочинах проти людства.

У коментарі журналістам Дутерте заявив, що Бенсуда не має повноважень щодо здійснення будь-яких проваджень на території Філіппін, тож її діяльність є незаконною. Крім того, він пригрозив прокурору арештом.

Поки незрозуміло, чи Фату Бенсуда та МКС вже здійснювали будь-які дії у Філіппінах, пов’язані зі скаргою проти Дутерте. Канцелярія МКС в Гаазі та Міністерство закордонних справ Філіппін не відповіли на запити щодо коментаря.

За даними філіппінської поліції, з моменту обрання Дутерте президентом у 2016 році, та оголошення ним кампанії проти наркодилерів було вбито близько чотирьох тисяч підозрюваних у причетності до наркоторгівлі. Водночас правозахисники стверджують, що реальна кількість загиблих як мінімум утричі перевищує офіційну статистику, а також заявляють про те, що людей катували.

Дутерте заявив, що національні правоохоронні органи не співпрацюють з жодними іноземними органами розслідування, і закликатиме інших членів МКС вийти з договору.

Критики кажуть, що вихід з договору зараз є марним, оскільки МКС має юрисдикцію для розслідування можливих злочинів, скоєних з моменту підписання статуту Філіппінами у 2011 році до набрання чинності заяви про вихід у березні 2019 року.

Відповідно до Римського статуту, МКС може здійснювати судочинство, якщо держави не мають змоги чи не хочуть розслідувати справи.

При цьому Родріго Дутерте стверджує, що технічно Філіппіни насправді не приєднувалися до МКС, тому що це не було анонсовано в офіційних виданнях країни. «Відсутність публікації рівноцінна тому, що закону не існує взагалі», – заявив Дутерте.

За інформацією The Guardian.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати