16 січня 2019, 14:26

Право на забуття має бути обмеженим, - Генеральний адвокат суду ЄС

The Guardian

Європейський суд може пом’якшити підхід до застосування законодавства про так зване «право на забуття» – видалення посилань з пошукової видачі за запитом користувачів.

Пошуковик Google не зобов’язаний гарантувати дотримання цього права користувачам за межами Європейського союзу. Про це заявив генеральний адвокат Мацей Шпунар (Maciej Szpunar) у своєму висновку.

На його думку, право на забуття має бути збалансоване з іншими «фундаментальними правами», такими як право на захист даних, приватність і законний громадський інтерес на доступ до інформації.

Нагадаємо, спір між Google і Національною комісією Франції з інформаційних технологій і громадянських свобод (CNIL) виник після того, як CNIL оштрафувала Google на 100 000 євро за невдале вилучення імені особи з усіх його доменів: Google наклав свої «геоблокувальні» заходи лише на домени, доступні з країн ЄС. Тоді пошуковик звернувся до Європейського суду справедливості з проханням скасувати штраф.

У своєму висновку генеральний адвокат підтримав Google, заявивши, що «оператор пошукової системи не зобов'язаний у відповідь на запит видаляти всі доменні імена зі своєї пошукової системи». Він мав лише «забезпечити повне та ефективне видалення на посилання, доступні в ЄС».

Крім того, неурядові організації, що борються за свободу слова, попереджають про потенційну шкоду правам користувачів Інтернету на доступ до інформації, якщо компанія Google програє справу.

Томас Х'юз, виконавчий директор британської організації Article 19, зазначив: «Ми вітаємо думку генерального адвоката Шпунара, про те, що ЄС має встановити обмеження щодо обсягу видалення посилань з пошукових систем.

Європейські регулятори даних не повинні мати повноваження визначати результати пошуку, які бачать користувачі Інтернету у всьому світі. Вони повинні мати тільки можливість виключити список посилань у межах юрисдикції своєї країни і збалансувати права як приватності, так і свободи слова при прийнятті такого рішення.

Ми сподіваємося, що Європейський суд підтримає позицію генерального адвоката. Право на забуття має бути обмеженим, щоб перешкодити Європі створити прецедент для цензури, який може бути використаний іншими країнами».

За повідомленням The Guardian.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати