19 листопада 2019, 14:37

Правила застосування РРО пропонують удосконалити

Вісник ДФСУ

У Верховній Раді України 15.11.2019 р. зареєстровано Проект Закону №2453 "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Які документи використовуються для посвідчення фізичної особи?".

Метою законопроекту є:

  • усунення наявних суперечностей в законодавчих актах України, виключення положень, які втратили свою актуальність на даному етапі розвитку відносин в податковій сфері;
  • стимулювання суб’єктів господарювання до добровільного обмеження готівкового обороту;
  • спрощення ведення бізнесу в Україні;
  • підвищення позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business;
  • забезпечення реалізації положень проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розвитку малого бізнесу та заходів з детінізації обігу товарів і послуг".

Законопроектом пропонується:

  • виключити обов’язок використання РРО суб'єктами господарювання (в тому числі Інтернет-магазинами), які отримують платежі за надані товари (послуги) в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо). При цьому вказані суб’єкти господарювання матимуть право застосовувати РРО, за бажанням;
  • виключити можливість застосування відповідальності до суб'єктів господарювання, які здійснюють доставку товарів, за те, що вони на місці проведення розрахунків не зберігають отримані кошти;
  • зменшити розміри фінансових санкцій за порушення вимог "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів.

Як зазначається, прийняття цього Закону сприятиме покращенню загального стану підприємницького середовища, налагодженню партнерських відносин між бізнесом та контролюючими органами, зниженню рівня напруги серед підприємницької спільноти, підвищенню позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, що здійснюється експертами Світового банку.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати