16 січня 2019, 18:00

Правила передвиборчої реклами в Facebook стануть жорсткішими

Reuters

Facebook, найпопулярніша соціальна мережа, з 2016 р. стала для недобросовісних користувачів майданчиком для розповсюдження фейкових новин та політичної пропаганди. За повідомленням Reuters, для того, щоб не допустити втручання в виборчий процес у країнах ЄС, Індії, Нігерії та Україні, у наступні кілька місяців у Facebook діятимуть певні правила стосовно політичної реклами.

Наприклад, мова йде про те, що лише рекламодавці, розташовані в країні, де будуть проходити вибори, зможуть розміщувати передвиборчу рекламу. Подібні правила застосовувалися і під час ірландського референдуму в травні минулого року.

Правило викликано підозрами щодо втручання у виборчий процес інших країн. Наприклад, минулого місяця американські дослідники висловили позицію, що російське Агентство інтернет-досліджень використовувало рекламу в соціальних мережах для просування кандидата в президенти Дональда Трампа мільйонам американців. Це звинувачення Росія спростувала, але Facebook намагається не допустити подібних ситуацій в майбутньому, дивлячись, як працюватиме система.

«Ми вчимося на прикладі кожної країни, - стверджує Роб Лезерн, директор з управління продуктами компанії, - Звісно, ми знаємо, що система ніколи не буде бездоганною, але наша мета – постійне вдосконалення».

Керівники проекту сподіваються розробити єдині для всіх країн правила до кінця червня 2019 р., в той час як інші команди Facebook все ще зосереджені на виявленні проблемної політичної поведінки, не пов'язаної з рекламою.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати