20 серпня 2019, 14:57

Працівник отримує одночасно зарплату та стипендію: чи буде податкова соцпільга?

Вісник ДФСУ

Податкова соціальна пільга (далі - ПСП) застосовується до нарахованого платнику ПДФО місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

Читайте також: "Декларування доходів: яка відповідальність за несвоєчасну сплату ПДФО?".

Так, норми встановлені пп. 169.2.1 п. 169.1 ст. 169 ПКУ. Підпунктом 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 ПКУ наведено перелік доходів фізичних осіб, до яких ПСП не може бути застосована.

Як зазначається, до цього переліку відносяться доходи, інші ніж заробітна плата; заробітна плата, яку платник ПДФО впродовж звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету та доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Отже, якщо платник ПДФО отримує впродовж звітного податкового місяця заробітну плату одночасно з доходами у вигляді стипендії, то у такого платника право на застосування ПСП відсутнє.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати