12 січня 2018, 16:02

Позовна заява онлайн: в Україні розробили онлайн-конструктор

На сайті Центру демократії та верховенства права кожен громадянин може без додаткових знань та навичок згенерувати позовну заяву для оскарження у суді відмови у доступі на інформацію.

Конструктор містить поля, в які запитувачу необхідно буде внести дані: інформацію про суд, позивача та відповідача, а також, яку інформацію у запиті він просив надати і якою була причина відмови. Деякі такі поля є обов’язковими до заповнення. Це допоможе позивачу не пропустити обов’язкові вимоги до позовної заяви, без зазначення яких суд не прийме позов.

Окрім того, конструктор містить посилання на роз’яснення, які допоможуть позивачу визначити до якого суду потрібно подати позов, яку суму судового збору необхідно сплатити та знайти обґрунтування незаконності відмови розпорядника, яке можна додати до позовної заяви.

Наразі онлайн-конструктор розрахований на формування позовних заяв для оскарження найпоширеніших відмов на інформаційні запити.

Такими є відмови з підстав віднесення інформації до обмеженої у доступі (конфіденційна, службова чи таємна), наявності персональних даних у запитуваній інформації або що вона не є публічною/створеною, а також посилання на те, що відповідач не є розпорядником запитуваної інформації або ж не має обов’язків надавати її.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати