12 липня 2019, 12:01

Посилення люстрації: деталі нового законопроекту

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №10444 від 11.07.2019 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо очищення влади".

Читайте також: "Президент України пропонує посилити люстрацію".

Метою і завданням законопроекту є вдосконалення механізму очищення влади з урахуванням зауважень та пропозицій державних органів, відповідальних за проведення перевірки.

Так, Проектом вносяться зміни до Закону України "Про очищення влади", а також до Законів України "Про вибори народних депутатів України", "Про вибори Президента України", "Про місцеві вибори", "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Запропоновані зміни стосуються сфери застосування Закону України "Про очищення влади", посад щодо яких здійснюються заходи з очищення влади, критеріїв очищення влади.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, прийняття Закону дозволить вдосконалити механізм очищення влади, враховуючи зауваження та пропозиції державних органів, відповідальних за проведення перевірки, розширити категорії посад щодо яких здійснюються заходи з очищення влади (люстрації), а також уточнені деякі критерії здійснення очищення влади. 

Крім цього, вказано, що з "метою припинення у подальшому зловживання владою, своїм службовим становищем під час виконання посадових обов’язків, уникнення відповідальності за дії, що спрямовані на власне збагачення, законопроектом розширено категорії посад щодо яких здійснюються заходи з очищення влади (люстрації), а також уточнені деякі критерії здійснення очищення влади".

Так, за словами Президента, пропонується люструвати осіб, які у період з 23 лютого 2014 р. до 19 травня 2019 р. обіймали посади Президента України, Голови Верховної Ради, Генерального прокурора, Голови СБУ, голів Антимонопольного комітету та Фонду державного майна, голів Державної фіскальної служби та митниці, Секретаря РНБО, керівників оборонних підприємств.

Люстрацію також пропонується поширити на народних депутатів України та членів уряду цього періоду.

Нагадаємо, в Україні запровадять реєстр педофілів та хімічну кастрацію.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати