21 листопада 2016, 17:47

Порядок доступу до судових рішень пропонують врегулювати

Прес-служба Верховної Ради України

У Верховній Раді зареєстрований законопроект №5406 «Про доступ до судових рішень».

Як йдеться в пояснювальній записці законопроекту, його метою є забезпечення відкритості діяльності судів, прогнозованість судових рішень, реалізація міжнародних стандартів доступу до інформації.

Проектом закону передбачається, що внесення до Реєстру підлягають всі електронні копії судових рішень судів (крім містять державну таємницю), а також електронні копії окремих думок суддів. Зокрема, передбачено особливості внесення до Реєстру постанов слідчих суддів.

Також врегульовано питання можливості підписання та відправки до Реєстру електронної копії судового рішення суддів, які втратили можливість їх підписання власним ЕЦП (звільнення судді з посади, припинення повноважень судді, хвороба, відпустка тощо).

Проектом пропонується надати повний доступ до судових рішень також працівникам Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Крім того, передбачена можливість видачі копії судового рішення з Реєстру за заявою особи іншим судом, ніж тим, яким визначено територіальну підсудність справ, у разі неможливості видачі копії судового рішення з матеріалів судової справи в суді, який ухвалив судове рішення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати