08 листопада 2019, 15:36

Помилка у даті складання РК, яким "обнулено" накладну: як виправити

Вісник ДФСУ

Ситуація. Платником податку складено податкову накладну на дату отримання авансу за товари/послуги. У розрахунку коригування, складеному та зареєстрованому в ЄРПН у зв’язку з поверненням такого авансу покупцю, невірно зазначено дату його складання. При цьому таким розрахунком коригування виведено в нуль показники податкової накладної, до якої він складався.

Читайте також: "Прискорена амортизація: до яких ОЗ застосовується?".

Як зазначається, помилка, допущена у даті складання розрахунку коригування, виправленню не підлягає. Крім цього, нормами податкового законодавства передбачено складання розрахунку коригування лише до податкової накладної, тому розрахунок коригування не може бути складено до податкової накладної, яка у ситуації, описаній вище, виведена в нуль (обнулена).

Так, постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань лише на підставі належним чином складеного відповідно до норм ПКУ та зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної (підпункт 192.1.1 п. 192.1 ст. 192 ПКУ).

Розрахунок коригування, який містить помилку у даті його складання, не відповідає первинним документам, на підставі яких платник формує показники податкової звітності, оскільки не дає змоги ідентифікувати операцію.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати