29 січня 2020, 9:00

Податок на житлову нерухомість для фізосіб: хто, коли і за що сплачує

Вісник ДФСУ

Хто сплачує?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Податок на житлову нерухомість сплачують фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Читайте також: "Як ФОП відобразити у річній декларації про доходи збиток?".

Якщо житло належить декільком особам?    

Якщо об'єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Тобто, незалежно від кількості осіб, зареєстрованих (прописаних) на житловій площі, податок розраховується виключно для її власника/власників.

За що платити?

Податок нараховують та сплачують за площі нерухомості, що перевищують встановлений законодавством ліміт, на який зменшується база оподаткування об’єкта житлової нерухомості.

База оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

  • для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. м;
  • для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. м;
  • для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік). До прикладу, якщо площа квартири 95 кв. м, то податок буде нараховано за 35 кв. м.

Така пільга не надається у разі, якщо площа житла перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі (ліміту), та на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (надаються в оренду, лізинг,  використовуються у підприємницькій діяльності).

Як встановлюється розмір податку?

Розмір податку встановлюють за своїм рішенням сільські, селищні, міські ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування  території громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів  таких об’єктів нерухомості.

Яка ставка податку?

Ставка податку на загальнодержавному рівні обмежена, - не більше 1,5% від мінімальної зарплати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року за 1 кв. м.

У 2020 р. розмір мінімальної заробітної плати складає 4723 грн., таким чином, максимальна ставка податку становитиме 70,84 грн за кв. м.

За який період сплачувати?

У 2020 р. податок сплачується за 2019 р., коли максимальна ставка податку становила 62,59 грн за кв. м.     

Де знайти ставки податку?

Ставки податку для  населених пунктів Київщини розміщені на сайті ГУ ДПС у Київській області за посиланням.

Хто обчислює суму податку?

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника нерухомості.

Як отримати податкове повідомлення-рішення?

Податкові  повідомлення – рішення, у яких зазначена сума нарахованого податку та відповідні платіжні реквізити, на які слід сплатити податок, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня 2020 р., а сплатити суму зазначеного в них податку потрібно протягом 60 днів після  отримання.

Читайте також: "Декларування 2020: 7 лайфхаків для легкого заповнення декларації".

Контролюючі органи надсилають податкові  повідомлення-рішення в тому випадку, якщо житло є в Реєстрі об’єктів нерухомого майна, на підставі якого нараховується податок.

Що робити, якщо не отримали податкове повідомлення-рішення?

Власники житлової нерухомості, які мають платити податок, але не отримали податкового  повідомлення-рішення, можуть звернутися до контролюючого органу за місцем проживання та провести звірку даних щодо:

  • об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
  • розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
  • права на користування пільгою із сплати податку;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати