25 травня 2015, 10:40

Подання "форми 4" щодо надання інформації про бенефіціарних власників продовжено на 4 місяці - Мін'юст

Прес-служба Міністерства юстиції

Подання «форми 4» щодо надання інформації про бенефіціарних власників продовжено на чотири місяці, а кількість тих, хто має заповнювати цей документ, зменшено на 700 тис. Про це повідомила Перший заступник Міністра юстиції України Наталія Севостьянова на брифінгу в Будинку Уряду 22 травня, передає Урядовий портал.

Наталія Севостьянова нагадала, що 14 жовтня минулого року на вимогу ЄС Верховна Рада України прийняла закон про внесення деяких змін щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів - юридичних осіб та публічних діячів. 25 жовтня закон набув чинності, відповідно, до 25 травня  юридичні особи повинні були подати «форму 4», в якій вказати, хто є конкретним вигодоодержувачем у конкретній юридичній особі для внесення змін до державного реєстру. У травні було внесено зміни до законодавства і змінено терміни «кінцевий вигодоодержувач» на «кінцевий бенефіціарний власник-контролер». Відповідно, змінено й зразок бланка.

«Але якщо ви подали до травня форму старого зразка, вона є діючою», - запевнила Наталія Севостьянова.

Напередодні Верховна Рада прийняла законопроект 2896. Згідно з документом, строк подачі «форми 4» продовжено на 4 місяці та зменшено кількість осіб, які мають заповнювати цю звітність. Зокрема, не подаватимуть дані ті, де кінцевий бенефіціарний власник фактично вже відомий та внесений до реєстру.

«Даний законопроект передбачає звільнення від обов‘язку подання відомостей за «формою 4» про кінцевих бенефіціарних власників релігійних організацій, державних та комунальних підприємств та юридичних осіб, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники тут і є ці фізособи», - повідомила Наталія Севостьянова.

Таким чином, не потрібно буде подавати дану «форму 4» близько 700 тисяч підприємств з 1 млн. 179 тисяч, які були зобов‘язані це робити до ухвалення закону.

«Сподіваємося, що протягом наступних чотирьох місяців всі встигнуть подати документи та не підпадуть під дію штрафних санкцій, які передбачені законодавством», - зазначила Наталія Севостьянова.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати